Léčba zubního kazu

Zubní kaz lze odstranit i bez vrtání. Kdy a jak to jde?

Trápí vás zubní kaz a bojíte se zvuku vrtačky? I přesto můžete mít znovu krásné a zdravé zuby díky moderním metodám. Jak fungují a s jak závažným kazem si dokážou poradit? Základem je nepodceňovat prevenci a vědět, co všechno může pomoci při léčbě kazu.

Léčba zubního kazu

Jakmile se objeví zubní kaz, není žádný důvod začít se ihned obávat vrtání. Existuje šetrná metoda ICON® sloužící k odstranění zubního kazu, který postihl sklovinu.  Jde o neinvazivní metodu, kdy je remineralizována zubní sklovina pomocí speciální fluoridační pasty pro likvidaci kazu a posílení odolnosti samotného zubu. Klíčové je objevit zubní kaz včas dokud ještě nepronikl do zuboviny. Včasným zásahem je možné vyléčit problém a vyhnout se nepříjemnému invaznímu zákroku.

Záchrana zubu před vytržením

Zubní kaz v pokročilé fázi vývoje není nic příjemného. O zub můžete totiž ve výsledku až přijít a řešit tak možnost umělé náhrady. Tento scénář se však dá odložit na úplně nejkrajnější dobu. Pokud již není možné použít metodu ICON®, je potřeba přejít k jinému ošetření. Jde o léčbu kořenových kanálků, kdy dochází k odstranění infikované tkáně, cév a zasažených nervů. Do ošetřeného místa se následně nanese léčivá vložka pro zastavení postupu infekce. Závěrem je vyplnění kanálku a uzavření zubu plombou nebo korunkou.

Věnujte se prevenci

Pokud se chcete vyhnout větším potížím a užívat si zdravý a krásný chrup, věnujte dostatek času prevenci. Patří sem nejenom pravidelné čištění zubů, ale i preventivní návštěvy zubaře. V případě problémů je dobré mít k dispozici kvalitní a ověřenou stomatologickou kliniku Mediestetik, kde nabízí moderní metody ošetření v kombinaci s profesionálním přístupem. Pobočky mají v Praze a v Teplicích.