Menstruační chudoba je stále i záležitostí Česka

Menstruační chudoba je stále i záležitostí Česka

Zatímco v některých zemích už jsou ženské hygienické potřeby dostupné zdarma, Česko s tématem chudoba stále zápasí. O menstruační chudobě se začalo mluvit teprve v nedávné době a velká část lidí o ní neměla ani potuchy. Nejčastěji se tento problém týká žen na ulici, ale i matek samoživitelek.

Pro některé luxus

Menstruační chudoba je pojmem, který v české společnosti rezonuje teprve krátkou dobu. Situaci, kdy ženy nemají peníze nebo přístup k hygienickým pomůckám, je přitom pro některé každodenní realitou. Ženy na ulici, samoživitelky nebo zkrátka ženy ve finanční tísni se často nemají kam obrátit o pomoc. Nejde přitom jen o pocit studu, nechtěné komplikace při už tak komplikovaném životě, ale i hygienickém riziku.

Přečtěte si také: PROČ JE DOBRÝ SPÁNEK TOLIK DŮLEŽITÝ?

Pomozte jim k důstojnosti

Vložky, tampony, menstruační kalhoty i další mohou lidé aktuálně nosit do různých center pomoci. Případně lze přispět finančně na různých internetových sbírkách. Pomocnou ruku nabízí také spolek Sola Pomáhá. Ta na svém webu ukazuje, že i obyčejná vložka může být pro některé ženy luxus.

V rámci projektu můžete každý měsíc svými příspěvky zaplatit balíček, který představuje hygienické pomůcky pro ženy v nouzi.

Problému se mimo jiné věnují také potravinové banky, které mimo jídlo a pokrmy shromažďují také hygienické pomůcky, které pak distribuují do neziskových organizací.

Přečtěte si také: LETNÍ BOUŘKY: JAK PŘED NIMI OCHRÁNIT DŮM?