na dovolenou v říjnu

Kam se vydat na dovolenou v říjnu?

V posledních týdnech počasí létu zrovna nepřeje a teploty klesají dokonce na 12 stupňů. Zatímco v září jde ještě očekávat babí léto, v říjnu už většinou přichází klasický chladný podzim. Chcete si prodloužit léto a vydat se někam za teplem? Poradíme vám, kam se vypravit na dovolenou v říjnu.

Říjen je ideální měsíc pro cestování, a to nejen do vzdálených jižních zemí, ale i do bližších koutů světa. Záleží tedy jen na vás, kterou variantu si vyberete.

Na dovolenou do Turecka!

Klasickou volbou a sázkou na jistotu je u Čechů oblíbené Turecko. Je vhodnou destinací nejen v období léta, kdy teploty běžně přesahují 30 stupňů. Ale i podzimu, kde je moře po létě stále vyhřáté. V Turecku se můžete těšit na dlouhé písčité pláže, velké rezorty i nejrůznější atrakce. Pokud jste milovníci aktivní dovolené, pak určitě oceníte i tamní přírodní krásy.

Přečtěte si také: CESTOVÁNÍ OBYTŇÁKEM JE OPĚT TRENDEM

Orientální Maroko

Další vzdálenější destinací, která ale určitě stojí za návštěvu, je Maroko. Turisty sem opět láká jedinečná příroda, výborná kuchyně, teplé moře a přívětiví místní. V Maroku je jen na vás, zda zvolíte ubytování v některém letovisku a větším hotelu, nebo se vrhnete do poznávání země na vlastní pěst. V rozmanité přírodě narazíte nejen na krásnou floru, ale potkáte také mnohá zvířata.

Jedinečná Madeira

Ostrovy věčného jara jsou skvělou alternativou, pokud se nechcete vydávat příliš daleko. Během října je zde příjemná teplota okolo 25 až 21 stupňů. Madeira je ideální volbou pro milovníky aktivní dovolené. Čekají vás zde totiž jedinečné treky, výstupy a dechberoucí výhledy. Můžete zde zajít také na písečné pláže nebo umělé vytvořené bazénky ve skaliscích.