Nezdravé návyky, kterých se ale můžete snadno zbavit

Nezdravé návyky, kterých se ale můžete snadno zbavit

Snad každý u sebe nalezne některé nezdravé návyky, které škodí našemu tělu. Ač si je mnohdy neuvědomujeme, mohou mít v budoucnu výrazný vliv na naše zdraví i to, jak dobrou máme imunitu. Pojďme se společně podívat na nejčastější zlozvyky, kterých se ale dokážete snadno zbavit.

Příliš mnoho soli

Ač se říká, že je sůl nad zlato, ve velkém množství může spíše škodit. Sůl zadržuje vodu a tím zvyšuje objem tekutiny v organismu. To může mít vliv na náš krevní tlak i fungování srdce. Přílišným solením také zatěžujete ledviny, které jsou poškozovány zvýšeným tlakem i množstvím vylučované soli. To, že moc solíte, poznáte například podle toho, že máte často žízeň nebo chuť na nezdravé potraviny. Ideální je vždy solit méně než více. Neříkáme, že máte sůl úplně odstranit, ale pokuste se ji v jídle omezit. Možná to ze začátku bude nezvyk, ale relativně rychle si na to zvyknete.

Celodenní sezení

Sedíte celý den v práci v malé kanceláři u počítače? Ani to rozhodně není pro vaše tělo výhra a může mu paradoxně dost škodit. Nedostatek pohybu může vést nejen k oslabení kosterního aparátu a svalů, ale i ke vzniku různých nádorových onemocnění. Po práci si pokud možno udělejte procházku nebo si dejte alespoň hodinku aktivního sportu. Pokud se cítíte hodně unavení, zkuste se alespoň protáhnout pomocí jógy.

Přečtěte si také: JAK OMEZIT NADMĚRNÉ POCENÍ?

Modré světlo

Modré světlo z obrazovek počítačů i telefonu nás obklopuje všude. V práci i doma neustále hledíme do těchto zařízení, což nám může ovlivnit fungování biorytmu, ale i postupně zhoršovat zrak. Dejte svým očím odpočinek alespoň před spaním a zkuste se místo hledění do mobilu zabavit knížkou nebo povídáním s rodinou. Vaše tělo vám za to poděkuje.

Návyky lze omezit, člověk jen musí trochu chtít.

Přečtěte si také: JAK SE ZBAVIT ZÁPACHU V BYTĚ?