Jak se lépe soustředit na učení?

Jak se lépe soustředit na učení ?

Spolu se začátkem školního roku vyvstávají otázky o tom, jak se rychleji a efektivněji učit. Učení je sice složitý proces, pro který má každý jiné predispozice, existují ovšem jednoduché triky, které vám s přijímáním a ukládáním informací mohou pomoci. Pojďme se na ně společně podívat.

Kvalitní spánek

Základ vašeho veškerého denního fungování je kvalitní spánek. Během spánku se náš organismus regeneruje a zpracovává přijaté informace. Berte spánek jako ozdravný proces, bez něhož bude vaše tělo pomalejší a oslabenější. Čím lépe se vyspíte, tím lépe budete schopni reagovat na případné problémy a nové informace. Učení je pro mozek složitý proces, který vyžaduje jeho plnou sílu.

Přečtěte si také: PODZIMNÍ TRENDY PRO TENTO ROK

Vypněte sociální sítě a nejlíp celý internet.

Pokud k učení vyloženě nepotřebujete vyhledávání na internetu, zkuste vypnout wifi a odložit svůj mobil co nejdál. Zbavíte se tím možných rušivých podnětů, nakukování do telefonu nebo prokrastinace na sociálních sítích. To, že máte telefon vedle sebe, mnohdy láká k tomu do něj neustále nahlížet. Taková ztráta pozornosti vám může učení značně prodloužit a také zhoršit jeho kvalitu a efektivnost.

Nezapomínejte na pravidelné svačinky

Mozek během učení využívá pro svůj výkon velké množství sacharidů, které je pravidelně potřeba doplňovat. Stačí si dát malou svačinku nebo rychlé cukry v podobě ovoce. Uvidíte, že jakmile takto tělo dobijete, bude se vám zase lépe učit. Svačinky si dávejte spíše menší, abyste tělo nezaměstnávali náročným trávením.

Časujte

Neučte se vkuse 2 hodiny, je to prostě zbytečné. Raději se učte intenzivně 20 minut, pak si dejte 5 minut pauzu a opakujte. Uvidíte, že informace zvládnete lépe zpracovávat a pamatovat si je.

Přečtěte si také: Jak skloubit rodinu a práci?