Tipy na svačiny do školy

Tipy na svačiny do školy

První školní týden je tady a je potřeba se na něj připravit nejen z hlediska motivace dětí a správné výbavy psacích pomůcek. Důležitou součástí běžného školního dne jsou totiž i kvalitní svačinky. Svačiny by měly být vyvážené a dodat dítěti energii do náročného dne. Dnes vám dáme tipy na některé zdravé svačinky do školy.

Plnohodnotná svačina, která dostatečně zasytí a dodá energii, nemusí být oříšek. Základem je zamyslet se nad tím, co vše je nutné ve svačině obsáhnout. Každý porce by měla obsahovat nějakou základní složku, která zasytí, dále vitaminy v podobě ovoce či zeleniny a také něco tzv. „na zobání“.

Přečtěte si také: VYPĚSTUJTE SI POKOJOVÉ ROSTLINY Z TOHO, CO MÁTE DOMA

Lívance s ovocem a oříšky

Těsto na lívance si připravte už v noci, aby se v lednici odleželo. Případně existují různé směsi, které lze koupit a namíchat přímo v den, kdy svačinku připravujete. Lívance osmažte, nakrájejte ovoce a případně si smíchejte také jogurt s čekankovým nebo javorovým sirupem. Do krabičky pak naskládejte lívance, pomažte oslazeným jogurtem a přihoďte ovoce. Směs oříšků nasypte buď také na pokrm, nebo je oddělte vedle.

Sendviče

Sendviče jsou klasikou, která neomezí. Do sendviče hravě naskládáte vše, co dítě potřebuje. A to jsou bílkoviny v podobě šunky, tuky v podobě másla a sýru a samozřejmě vitaminy v salátu, rajčatech a paprice. K sendviči přihoďte také sušené ovoce nebo krekry a máte hotovo.

Přečtěte si také: PROČ JE DOBRÝ SPÁNEK TOLIK DŮLEŽITÝ?

Sladké svačiny

U svačin se příliš nedoporučuje spoléhat na sladké. Může být totiž zrádné, protože obsahuje rychlé cukry a naopak mu chybí velká část dalších potřebných živin. Pokud už chcete přeci jen použít sladké jako svačinu, zaměřte se na jeho zdravou variantu, ve které bude figurovat některý ze sirupů a ovoce.

Nebojte se salátů

Svačinka nemusí být klasickou obloženou houskou nebo koblihou. Popusťte uzdu fantazii a udělejte dítěti do školy salát z kuskusu, těstovin nebo bulguru. Oblíbeným je také francouzský quiche, tedy slaný koláč.