Dovolená v Africe

Praktické informace o dovolené v Africe

Dovolené na plážích už nejsou tak oblíbené, jako bývaly kdysi. V současné době jsou mnohem oblíbenější takzvané aktivní dovolené, při kterých poznáváte kulturu zvolené destinace. Lidé dnes netouží po spaní na plážích, ale raději volí poznávání a jedno velké dobrodružství. Dnes se nejčastěji turisté sbalí do jednoho kufru, s nímž cestují po ostrovech vybrané destinace. Začalo se ve velkém jezdit do krásné Afriky, do níž se v minulosti řada lidí bála kvůli zdejší chudobě a nemocem, jež zde vládnou. Nyní se však strach zažehnal a i tento krásný kontinent se těší obrovské oblíbenosti.

Než se však vydáte do Afriky, jen nutné zařídit mnoho věcí. Rozhodli jsme se to nejdůležitější sepsat, aby se vaše cesta do Afriky plánovala snadno a bez problémů.

Nezapomeňte na očkování

Než se vydáte do Afriky za zdejší kulturou nebo za safari, rozhodně se nezapomeňte naočkovat. Nezbytné je očkování proti takzvané žluté zimnici. Ostatní očkování jsou jen doporučovaná, proti žluté zimnici se však očkovat musíte. Je dobré, když svůj mezinárodní očkovací průkaz budete mít stále u sebe i během cesty. Někdy je vyžadován, jindy není.

S očkováním se pojí starost o zdraví. Nezapomeňte si s sebou lékárničku, v níž budete mít léky proti horečce, analgetika, nějaké prášky proti průjmu a samozřejmě něco proti zvracení. Vhodné jsou masti proti poštípání, oční kapky, masti na hnisající rány a otoky, dále taky dezinfekce, teploměr, nůžky, jehla a pinzeta. Samozřejmostí jsou pružná obinadla a taky náplasti.

Co na sebe

Co se týče oblečení, volte především prodyšné oblečení, které je z přírodních materiálů. V mnohém oblečení z umělohmotných vláken vám bude příliš horko. Vždy volte oblečení s dlouhými rukávy. Zejména si o oblékněte tehdy, kdy chcete strávit noc na safari. Šátek nebo klobouk na hlavu je podmínkou, stejně jako pohodlná obuv.

A nezapomeňte na to, že do Afriky se vyplatí jezdit během podzimu a zimy. Právě v těchto ročních obdobích je tam nejtepleji a nejkrásněji. Během českého léta a jara se v Africe ochlazuje a teploty nemusí sáhnout ani na patnáct stupňů Celsia.