Zápach z bot

Tipy, jak se zbavit zápachu z bot

S teplým počasím přichází opět i období zapáchajících nohou. Hodnoty na teploměru v nás vyvolávají pocit, že jaro letos překročíme. Poslední dny nás přesvědčily o tom, že přišlo spíše léto než jaro. V domnění, že začne pršet nebo že se výrazně ochladí, jsme nosili uzavřenou obuv, což se však nevyplatilo, a to zejména z toho důvodu, že nám nohy začaly nepříjemně zapáchat. Naštěstí tato nepříjemnost, které si všímáme nejenom my, ale i naše okolí, není něco, s čím by se nedalo zatočit. Existují hned několik možností, jak se nepříjemného pachu nohou zbavit.

Nejčastěji se využívají mnohé spreje do bot, které však málokdy fungují. Spreje zakoupíte v obchodech s obuví, bohužel nikdo neřekne, jestli stoprocentně fungují či nikoliv. Pokud vás tedy trápí zápach nohou a chcete zamezit zápachu bot, vyzkoušejte několik osvědčených babských rad a fíglů, které vás nepříjemného zápachu stoprocentně zbaví.

Vonné tyčinky vždy zabírají

Pokud ve své domácnosti hojně využíváte takzvaných vonných tyčinek, rozhodně zkuste následující. Oblíbenou vonnou tyčinku si rozlámejte pod vložku boty a boty nazujte. Tento fígl stoprocentně zabírá, ovšem jenom v případě, že je zápach bot v prvním stádiu. Silný zápach bohužel vonná tyčinka nezničí.

Citron vždy pomůže

Dalším skvělým pomocníkem je citron, který vždy pomůže. Stačí, když plátky citronu vložíte do boty a necháte přes noc působit. Citron dokonale pohlcuje okolní zápach. Z citronu si taky můžete vytvořit roztok, s nímž boty vystříkáte. Roztok se skládá z citronové šťávy, z vody a octa. Roztok vystříkejte do boty a nechte přes noc působit a zaschnout. Rozhodně boty neumývejte. Roztok nemá zvláštní odér, který by zůstal v botě.

Jak zabránit nadměrnému pocení nohou

Zápachu bot však můžete předcházet, a to tak, že zabráníte nadměrnému pocení. Tomu se můžete snadno vyvarovat, a to tak, když svému tělu způsobíte teplotní šok. Nejdříve nohy namočte do ledové lázně a chvilku v ní nohy vymáchejte. Následně nohy přendejte do lázně s vroucí vodou. Nohy utrpí šok a nebudou se tak potit.