Dovolená v Thajsku

Než se vydáte do Thajska…

Thajsko je v současné době velice oblíbená destinace. Lidé ji vyhledávají hlavně proto, že i když jsou letenky dražší, v Thajsku je vše levné. Pokud budete mít štěstí, narazíte na skvělé letenky, které se nevyšplhají nad patnáct tisíc korun, což už je výhodná koupě. V Thajsku vám pak vystačí opravdu málo. Je zde levné jídlo i oblečení. O ubytování ani nemluvě. Jestli se letos rozhodnete právě pro tuto dovolenou, je nutné mít na mysli několik informací.

Každý člověk by si měl projít seznamy rad a tipů, které se vážou ke konkrétní destinaci. V některých zemích je zakázáno kouření, někde je urážkou podávání ruky, někde nesmíte žvýkat žvýkačku. Thajsko není výjimkou, i tato krásná destinace má svá jistá pravidla, kterých by se měl člověk držet.

Abyste se vyvarovali nepříjemnostem, rozhodli jsme se sepsat to nejdůležitější, co je třeba mít na mysli, než se vydáte do Thajska.

Jakým tématům se v hovorech vyhýbat

Obyvatelé Thajska jsou hákliví na jistá témata. Vyhýbat byste se měli diskuzi o drogách, která je skutečně nevhodná. Stejně tak je nevhodné, když mluvíte špatně o králi. Pro obyvatele Thajska je to urážkou, za kterou můžete být potrestáni.

Stejně tak je nutné respektovat jejich tradice a kulturu. Do zdejších chrámů se nesmí chodit s odhalenými koleny a rameny, proto i toto respektujte.

Smlouvejte

Nebojte se zde smlouvat. Prodejci se už naučili, že turistům mohou nabízet věci za mnohem vyšší ceny. Nenechte se vyššími cenami zastrašit, smlouvejte, co to jen jde. Co se týče peněz, zde se platí takzvanými Bahty. Nejlépe uděláte, když si je vyberete přímo v Thajsku ve zdejších bankomatech. 150 Bahtů je zhruba česká stokoruna.

Stále mějte na mysli, že obyvatelé Thajska ve vás vidí bohaté turisty, kteří se lehce nechají obrat o peníze. Smlouvejte a choďte do restaurací, do nichž chodí běžní Thajci. Tak se vyhnete předraženým noblesním restauracím, které jsou určené především pro bohaté turisty.