Vánoce ve světové metropoli

Jak vypadají Vánoce ve světové metropoli?

Vánoční svátky jsou skutečně velice oblíbené, a to nejen u nás, ale i ve světě. V mnohých zemích nepadá sníh jako u nás, i přesto se však Vánoce slaví. Krásné vánoční svátky prožíváme nejen u nás, ale taky například v jedné z největších metropolí – v New Yorku. Jistě si vzpomínáte na film „Sám doma“, kde jsou newyorské Vánoce zachyceny. Tento film se stal součástí nejen amerických, ale právě i českých Vánoc. U nás víme, jak to letos vypadá s vánočními výzdobami či s trhy, pojďme se však podívat do Ameriky, na ty pravé newyorské Vánoce.

Do New Yorku se v tomto ročním období jezdí skutečně hojně. Je to nejkrásnější a nejkouzelnější období, které v New Yorku můžete zažít. Během svátků tato metropole nabízí návštěvníkům unikátní atrakce, které jsou zde k vidění jenom několik týdnů.

Nezapomeňte si do kufru přibalit brusle!

Pokud se do této krásné světové metropole vydáváte během těchto svátků, měli byste si do kufru přibalit brusle. Pokud je však zapomenete, nic se nebude dít, protože vám je tu rádi půjčí. Během tohoto období si totiž můžete zabruslit přímo uprostřed největšího parku! Sice si budete muset počkat asi dvě hodiny ve frontě a zaplatit třicet dolarů, ale i tak to stojí za to!

Pokud si vzpomínáte na druhý díl filmu „Sám doma“, určitě si vybavíte malého Kevina, jak stál před Rockefellerovým centrem a sledoval, co se kolem něj děje. I letos by to určitě sledoval. Na zdejším náměstí totiž stojí jeden z největších stromů světa, který je ozdoben více jak 45 tisíci žárovkami.

Kochejte se i při procházce

Jestliže dáte přednost jenom procházení se, určitě bedlivě sledujte, co se kolem vás děje. Jisté vánoční kouzlo mají i vánoční výlohy, které jsou skutečně nádherné! Jsou lákadlem pro mnohé turisty z celého světa.

Nejhonosnější vánoční výlohy mají ta nejznámější newyorská obchodní centra, to je přece jasné.

Například proslulá obchod Macy’s se promění v takzvaný Santaland – jedná se o krásnou vesničku, kde najdete plno stromků i vánočních elfů, kteří jezdí na mašinkách různých barev.