Prospěšné ovoce pro srdce

Jaké druhy ovoce prospívají našemu srdíčku?

V dnešní době si rádi zajdeme na pořádný hamburger, k němuž si přihodíme velkou porci hranolků. Jenže pokud toto jídlo jíme denně, škodíme našemu zdraví – zvyšujeme špatný cholesterol v krvi, což neprospívá našemu srdíčku. Hlavně o naše srdíčko bychom si měli dbát. Přece jenom to máme jenom jedno a díky němu žijeme. Nemusíte samozřejmě jíst žádné doplňky stravy, ale můžete jíst ovoce, které má v sobě látky, jež podporují právě naše srdíčko. Jaké ovoce to je?

V dnešní době známe mnoho druhů ovoce a moc dobře víme, že je třeba konzumovat všechny druhy, protože všechny druhy nám určitým způsobem prospívají. Existují však takové druhy ovoce, které pomáhají speciálně našemu srdíčku. Nejsou to druhy, které jsou těžko k dostání, jsou to naopak druhy, které seženeme na každém rohu a takřka po celý rok!

• Jahody

Pokud si dopřejete hrstku jahod denně, výrazně tím posílíte činnost vašeho srdíčka. Jahody jsou sice dostupné hlavně přes teplá roční období, ale i během podzimu jste na ně mohli narazit, i v zimě se vám poštěstí. Jahody jsou nízkokalorické a hlavně mají skutečně malý obsah cukru. Pomáhají nejen našemu srdíčku, ale taky i našim očím či imunitnímu systému.

• Jablka

Jablíčka jsou k dostání po celý rok, což je naprosto skvělé! Jedná se o jeden z nejzdravějších druhů ovoce! Jsou vynikajícím zdrojem vlákniny a antioxidantů. Nejen, že v sobě má látky, které podporují naše srdíčko, ale taky působí jako prevenci proti rakovině, proti cukrovce a právě proti srdečním onemocněním. Denně bychom měli sníst jedno takové jablíčko.

• Banány

I banány jsou ovoce, které je běžně dostupné po celý rok. Je sice poměrně kalorický, ale dodá nám ihned energii. Má v sobě obrovské množství draslíku, tudíž skutečně blahodárně působí na naše srdíčko. Sníst bychom denně měli jeden středně velký banán, sportovci a děti klidně dva.