Místo plné klidu

Máme pro vás tip na místo, kde budete mít klid od civilizace

Žijeme v hektické době, v naprosto rychlém světě, od kterého si někdy potřebujeme chvilku odpočinout. Není se čemu divit, vždyť neustále jenom něco nestíháme, máme plnou hlavu starostí a myšlenek, od kterých si na chvilku potřebujeme dát pauzu. Pokud už vám wellness pobyty nestačí, pokud nepomáhá ani relaxace ve vaně, měli byste si udělat dovolenou. Samozřejmě nejezděte do nějakých rušných destinací, ale zajeďte si na místo, kde je náramný klid od civilizace. Toto místo leží v Norsku, a to na odlehlých ostrovech za polárním kruhem.

Norsko v poslední době láká čím dál více turistů. Jezdí se sem na dovolenou po celý rok, nikoliv jenom v létě, jak se jezdí třeba do Itálie či Řecka. Pokud je i pro vás Norsko velice atraktivní, měli byste sem zajet, a to konkrétně do norského rezortu, který má krkolomný název, a sice Fordypningsrommet Fleinvaer.

Jedná se o hotel, v němž se lidé ubytovávají proto, že chtějí být na chvilku naprosto odříznutí od civilizace.

Kde se hotel nachází?

Hotel, jehož jméno je hotový jazykolam, se nachází konkrétně na odlehlém souostroví, které leží za polárním kruhem. Do nejbližšího krámu to budete mít zhruba třicet kilometrů trajektem. Budete ubytováni sice v prostších místnostech a domcích, ale ta krásná severská krajina vám to rozhodně vynahradí!

Tento hotel není klasickým hotelem s apartmány, ale je to skutečně jakýsi rezort, v němž je několik chatek, které slouží k přespání. Každá chatka má omezenou kapacitu, nachází se v nich kuchyňka, sauna a samozřejmě i koupelna.

Co najdeme na ostrově, na němž hotel leží?

Co se týče samotného ostrova, na němž se tento hotel či rezort nachází, nenajdeme zde žádné ostrovy. Všechno, co potřebujete k životu, si bohužel musíte přivést s sebou. Nejbližší obchod je skutečně vzdálen třicet kilometrů trajektem, jak jsme již zmiňovali.

Kromě toho budete vy jedinými obyvateli ostrova. Nežijí zde žádní lidé, nejsou tu ani divoká zvířata, kterých byste se museli v noci bát. Společnost děláte jenom sami sobě nebo vám ji může dělat personál hotelu.