Vybíráme manipulační techniku

Vybíráme manipulační techniku

Už jste slyšeli o manipulační technice? Nejspíše ano. Jedná se o skupinu strojů a vymožeností, které se podílí na tom, že práce skladníka už není tak náročná, jakou byla kdysi. V současné době je práce skladníka dokonce zábavou, pokud je sklad plný manipulační techniky, která se snadno ovládá a která se podílí na tom, aby manipulace se zbožím, krabicemi a balíky byla co nejsnazší. Jenže otázkou je, jaká manipulační technika by měla být součástí každého skladu? Otázku si pokládají zejména podnikatelé, kteří plánují své nové sklady manipulační technikou vybavit.

O tom, že manipulační technika je nedílnou součástí každého skladu (ať už se jedná o sklad velký nebo o sklad malý), není pochyb. Díky manipulační technice práce ve skladu odsýpá, skladníky jejich práce baví, navíc lídři firem se radují z bezproblémového a svižného chodu podniku.

Jak jsme však zmínili, druhů a typů manipulační techniky je mnoho. Pro jaký konkrétní typ se rozhodnout?

Základem jsou vozíky

Jistě se všichni shodneme na tom, že základem jsou vozíky. Ať už jste majitelem velkého skladu nebo skladu malého, vozíky jsou nepostradatelné. Do menších skladů se hodí spíše nízkozdvižné vozíky, které plně dostačují (nedosáhnou do vysokých regálů, ale v malých skladech to není potřeba). Jsou snadno ovladatelné a přenesou velké množství palet. Vždy však vybírejte na základě nosnosti, každý nízkozdvižný vozík má nosnost jinou.

To samé platí u vysokozdvižných vozíků, které se hodí spíše do velkých skladů, a to především proto, že dosáhnou do výše postavených regálů a polic.

Tipy pro inovativní, moderní společnosti

Pokud jste prosperující, dynamickou moderní společností, je možné, že budete chtít do svého byznysu zařadit spíše modernější stroje. Doporučujeme elektrická provedení jednotlivých vozíků. Elektrické nízkozdvižné vozíky jsou vhodné nejen do menších skladů, elektrické vysokozdvižné vozíky si najdou uplatnění zejména ve velkých skladech.