tiny house

Tiny house šetří místo a je blíž k přírodě

Slyšeli jste někdy o takzvaném tiny house? Není v tom nic záludného, opravdu se jedná o malý domek, ve kterém je na pár metrech čtverečních vměstnán celý dům i váš život. Domek samozřejmě nabádá k minimalismu, takže vlastníte jen potřebné věci, také vám umožní být kdekoliv v přírodě, případně přesuny.

Inflace a vysoké hypotéky

Bytová krize, inflace a vysoké hypotéky, na které jen málokdo dosáhne. Touha po vlastním bytě ale zůstává, dalo by se dokonce říct, že roste. Život ve městech se totiž zrychluje a mladí lidé čím dál více inklinují k útěkům do přírody.

Přečtěte si také: Ulovte si polární záři. Ještě máte čas!

Rozhodně to není pro každého

Tiny house určitě nebude pro každého, chce to totiž jistou míru omezení v tom, co vlastníme a jak umíme fungovat i v malém prostoru. Vrátíte se svým způsobem o krok dozadu k našim předkům, kteří také žili v malých domcích. Na druhou stranu malý prostor skýtá také plno výhod. Například nemusíte tolik uklízet, protože se nepořádek na malém prostoru jen tak neudělá, a pokud ano, je velmi rychle jej uklidit.

Přesunujte se, kam se vám zachce

Další výhodou je možnost přesunu. Dalo by se říci, že se jedná o větší obytný vůz, tiny house totiž můžete koupit s kolečky, která vám umožní se jednou za čas přesunout na jiné místo. Pro životní nomády je tohle řešení jako stvořené. Tiny house se staví většinou s ohledem na udržitelnosti a samostatnost, ať už energetickou nebo tepelnou.

V domku naleznete většinou malou kuchyň, postel a případně stůl se židlí. Úložný prostor bývá zabudován do postele nebo malé skříňky. Nezapomínáme ani na sprchu a WC.