duševní hygiena

Duševní hygiena jako součást vaší rutiny

Jíte zdravě, sportujete, snažíte se dostatečně spát a máte svou zavedenou skin care rutinu. A zaměřili jste se někdy na svou duši a to, co cítíte? Péče o své tělo zvnějšku je velmi důležitá, ale naše nitro ovlivňuje také velkou část. Duševní hygiena by se rozhodně měla stát součástí vaší každodenní rutiny.

Jak taková duševní hygiena vůbec vypadá? Nejdůležitějším bodem je to, že v ní musíte vidět smysl. Výsledkem této hygieny by měla být klidná mysl a vlastně i uvolněné tělo, měli byste se celkově zbavit stresu a napětí.

Zkuste si nasadit růžové brýle.

Je hodně věcí, na které rozhodně nelze nahlížet pozitivním zrakem, ale rozlité kafe, ujetá tramvaj nebo nepříjemná prodavačka v obchodě mezi ně rozhodně nepatří. Zkuste se na věci dívat méně negativně. Ačkoliv se to zdá na první pohled složité, nebude to tak horké. Buďte vděční za to, že si dáte nové, ještě lepší kafe, tramvaj pojede další, není přece potřeba být zbytečně negativní a nadávat.

Přečtěte si také: Jak často perete oblečení?

Udělejte si procházku

Procházka na čerstvém vzduchu vám udělá dobře v jakékoliv situaci. Načerpáte trochu energie z přírody, vyvětráte hlavu a alespoň trochu unavíte tělo. Když spojíte procházku s další příjemnou záležitostí, jako je káva do kelímku nebo jiná pochoutka, určitě se vaše hlava trochu uvolní.

Dýchejte

Především před spaním se pokuste o pravidelné dýchání. Zhluboka se nadechněte při počítání do 8, poté s počítáním do 10 vydechujte. Po chvilce se zvyknete na rytmus, vaše tělo se okysličí a bude vám lépe.

Jaká je vaše duševní hygiena a co do ní případně ještě zařadíte?