grilování

Sezóna grilování je tady! Co všechno patří na gril?

Jaro, sluníčko a dlouhé dny, které lákají ke grilování. Není nic lepšího než společné akce s přáteli a rodinou, kdy vše, co máte doma, hodíte na gril a dál se o nic nestaráte. Ukážeme vám dnes tipy, díky kterým vaše grilovačky přivedete k dokonalosti.

Maso si naložte den předem

Určitě víte, že maso na gril je potřeba naložit. Možná si tento proces urychlíte koupí již naloženého masa, ale přes to jsou domácí marinády nejlepší a určitě se vyplatí do nich investovat těch pár minut navíc. Základem marinády je olej a sůl, poté do ní přidejte grilovací koření, česnek či mletou papriku. To je základ, poté už vymýšlejte ingredience dle konkrétního typu masa. K marinování kuřecího přidejte do směsi bílý jogurt, díky kterému bude maso křehké a šťavnaté. Pokud máte nejraději krkovičku, která se pro grilování také nejvíce hodí, zkuste zkombinovat slané se sladkou chutí, ať už zvolíte švestková povidla nebo brusinkovou omáčku.

Přečtěte si také: Duševní hygiena jako součást vaší rutiny.

Sýrové hody

Sýry na gril nemusíte připravovat předem, protože není potřeba je nutně nakládat. Grilovaný hermelín máte udělaný během pár minut, stačí do alobalu kápnout trochu oleje a zasypat sýr vaším oblíbeným kořením. Opět doporučujeme na závěr spojit slaný sýr se sladkou omáčkou.

Grilovaná zelenina je klasika, ale co ovoce?

V rámci grilování můžete hodit na rošt téměř cokoliv od masa, sýrů, zeleniny i pečiva. Napadlo vás ale někdy, že vyzkoušíte grilované ovoce? Pokud ne, tak vám zaručíme, že vám tato nečekané kombinace velmi zachutná. Připravte si jednoduché ovocné špízy. Použijte spíše tvrdé ovoce, jako jsou jablka, hrušky nebo mango. Dejte na minutku na gril a lehký letní dezert máte hotový.

Přečtěte si také: Cihlový obklad