Nábytek z palet

Jak si postavit zahradní nábytek z palet?

Každý rok řada z nás hledá osvěžení pro svou zahradu. Letos to může být například nábytek z palet. Jedná se o poměrně populární nábytek, který si může postavit doma i naprostý amatér. Chce to mít jenom dostatek palet, které si musíte dobře obrousit, aby se vám nikam nezadrhla tříska, kterou není zrovna jednoduché vytáhnout. A samozřejmě nezapomeňte na barvu, pokud netoužíte mít nový zahradní nábytek z palet v přírodní barvě.

A můžeme začít! Není to nic těžkého, zvládne to skutečně každý. Jenom si dejte pozor, ať si třeba nepřivrtáte prst.

Jak vyrobit zahradní stůl z palet?

Zahradní stůl z palet je naprosto jednoduchý, potřebujete na něj zhruba dvě až tři palety (záleží na tom, jak vysoký chcete stůl mít). Jednotlivé palety si dopředu natřete barvou, pokud tedy máte o barevné palety zájem. Je to praktičtější, palety jsou totiž lehčí, lépe se s nimi manipuluje.

Poté jenom jednu ke druhé pořádně přivrtejte, ať ani jedna paleta neujíždí.

Jak vyrobit zahradní lavičku z palet?

Co se týče lavičky, ta je trochu náročnější, ale opět to není nic těžkého. Budete potřebovat opět dvě až tři palety, které si natřete barvou a které si přivrtáte k sobě stejně jako stůl. Počet palet volte na základě toho, jak chcete mít lavičku vysokou. Poté budete potřebovat ještě jednu paletu, kterou si přivrtáte k ostatním paletám tak, aby vzniklo opěrátko.

Aby nebyly palety tvrdé, můžete si v obchodech koupit například podsedáky, které vám zaručí pohodlné sezení. Šikovné ručičky si mohou ušít potah, který potáhne i opěrátko, tudíž sezení bude ještě o něco pohodlnější.

Na závěr je třeba dodat, že pokud byste nábytek z palet chtěli mít i ve své domácnosti, lze ho různě vylepšit. Například ke stolu můžete přidělat pevná (nikoliv plastová) kolečka, díky čemuž bude stůl pohyblivý, což je do obývacího pokoje ideální.