Pěstování monstery

Pěstujete správně monsteru?

Domácnost bez živých květin by byla nepříjemná a hlavně nehezká. Proto i do svého domova zakomponujte živé kytičky, které místnosti rozzáří a dodají jí příjemnost. Samozřejmě si nemusíte kupovat nějak náročné květiny, o něž se umí starat jenom zahradník-profesionál. Stačí, když si pořídíte například takovou monsteru, což je nádherná stálezelená rostlina, kterou si zamilujete, a to na první pohled.

S monsterou se můžete setkat i v řezané podobě, protože je to zeleň, která se uvazuje do mnoha zajímavých pugétů. Uvazuje se především do levnějších květin, které mají na první pohled vypadat bohatě.

Nicméně zpátky k monsteře a jejímu pěstování. Je ideální do moderních bytů, protože je stálezelená, tudíž nenarušuje svou barvou žádnou barevně sladěnou místnost. Navíc je snadné o ni pěstovat, tudíž to zvládne i začátečník.

Potřebuje jenom příjemné místo

Monstera je jednou ze stálezelených rostlin, které si zamilujete už jenom proto, že je zcela nenáročná. Potřebuje jenom příjemné místo, kde jít bude dobře. Nedoporučuje se ji dávat na přímé sluneční světlo, stejně tak nemá ráda úplný stín. Polostín je ideální. Co se týče teploty, je odolná, nemá žádné speciální požadavky na teplotu v místnosti, v níž ji necháte.

Co jí však vadí, tak je špatný vzduch. Monstera potřebuje také kyslík, proto jí ho dávejte. Stačí, když budete pravidelně větrat.

Nepřelévejte ji

Je to rostlina jako každá jiná, tudíž i ona nesnáší, když ji přelijete. Pokud by se tak stalo, upozorní na to, a to tak, že jí začnou listy žloutnout a posléze opadají. U monstery platí, že ji radši zapomeňte zalít, než abyste ji přelili. Je to skutečně krásná rostlina, kterou klidně zalévejte i jednou za čtrnáct dní. Orientujte se vždy dle vlhkosti substrátu.

Přesazovat stačí jednou za rok, jednou za dva roky. Poznáte to sami, každá rostlina to dává najevo.