jak ukočírovat stres?

Naučte se ovládnou stres a zvítězit nad ním

Máte toho v práci či ve škole hodně? Valí se na vás více úkolů najednou a v hlavě vám kvůli tomu raší stres? Poradíme vám, jak se naučit se stresem pracovat a zpracovat ho tak, že vám bude možná i ku prospěchu.

Lehký stres nebo nervozitu dokážou člověka přinutit k lepším výsledkům a připravenosti. Motivují nás ale až do momentu, než přerostou ve velký strach a úzkost z budoucího úkolu či práce. V tomto bodě má velký stres také negativní dopady na naše zdraví a často vede k neschopnosti pokračovat dál. Pro se s tímto druhem stresu naučte pracovat dříve, než vás dostihne.

Vyběhejte ho

Na stres velmi pomáhá fyzická zátěž a cvičení. Nejen, že svou hlavu zaměstnáte námahou a vykonávanou činností, ale po dokončení se vám do těla vyplaví endorfiny, které vás nakopnou. Budete mít dobrý pocit a navíc na chvilku zapomenete na stresovou situaci.

Přečtěte si také: Víte, co je kapsulový šatník?

Pravidelně dýchejte

Pokud na sobě cítíte vyčerpání, stres a možná i úzkost, zaměřte se na své dýchání. Dýcháním okysličujeme mozek a uvolňujeme svaly. Hluboké nádechy a výdechy máme většinou ve spánku a není to náhoda! Tělo takto reaguje na uklidnění organismu a relaxaci. Proto pravidelnými a hlubokými nádech a výdechy dokážeme tělu nasimulovat pocit oddychu a klidu.

Přečtěte si také: Kdy se fotovoltaika opravdu vyplatí?

Uvolněte hlavu

Stres samozřejmě vzniká v naší hlavě, a proto se zaměřte především na to, jak uvažujete a co ve vás myšlenka blížící se události vyvolává. Meditace může být pro mnohé z nás velmi těžká, protože ukočírování myšlenek během náročného období lze jen těžko. Proto se snažte schválně myslet na jiné věci, na něco pozitivního a hezkého, k čemu se můžete upnout. Budete to muset nejspíš dělat na sílu, ale uvidíte, že i síla myšlenky na dobré věci může být silná.