plavky a péče o ně

Správná péče o plavky vám ušetří peníze i čas

Ať už je to vysoká koncentrace chloru v bazénech nebo slaná voda v moři, plavky jsou vystaveny faktorům, které mají dopad na jejich vzhled i funkci. Jak vypadá správná péče o vaše plavky, aby vám dlouho vydržely?

Chlor, mořská voda, opalovací krémy a znečištění od písku. Možná jste nikdy neřešili speciální péči o plavky, ale pozvolna si všímali toho, jak z nich mizí barva a povolují gumy ve švech. Přitom správnou péčí a čištěním můžete všemu zabránit a nemít plavky jen na jednu sezónu, ale i na více let dopředu.

Přečtěte si také: Jak nejen na jaře ušetříte vodu?

Dodržujte doporučení výrobce

Jako u všech kousků oblečení, i tady dbejte primárně na to, co vám doporučuje sám výrobce. Perte je tedy pouze na uvedený počet stupňů, nepoužívejte při praní aviváž a zkuste je spíše prát ručně než v pračce.

Už před použitím plavky namočte do vlažné vody a přidejte mýdlo s neutrálním PH a trochu jablečného octa. Poté je nechte proschnout, ale ideálně ne na přímém slunečním světle.

Přečtěte si také: Jak často perete oblečení?

Při používání plavek…

Po každém použití plavky rozhodně prát v pračce nemusíte. Ideální je vymáchání ve studené vodě přímo na místě, kde jste se u vody převlékali. To je první krok, jak odstraníte chlor, sůl nebo opalovací krém z látky. Po příchodu domů opět plavky namočte do vody s mýdlem, tento způsob je šetrnější než každodenní praní v pračce. Pokud už je to opravdu nutné, naplňte pračku tak, aby ostatní oblečení tlumilo nárazy a plavecký úbor se vám mechanicky nepoškodil. Perte je na nízké teploty a nepoužívejte aviváž!