kapsulový šatník

Víte, co je kapsulový šatník?

Už jste někdy slyšeli spojení kapsulový šatník? Možná ještě stále není tohle označení tak běžné, ale jeho princip je stále rozšířenější. Pojďme se podívat, o co jde a jak takový šatník vytvořit.

Co je kapsulový šatník?

Kapsulový šatník je takový, který se nesnaží na sílu držet krok s trendy. Jednoduše jde o určitou udržitelnou cestu našeho oblékání, kdy vlastníme univerzální kousky, které můžeme kombinovat, a vydrží nám celá léta.

Přečtěte si také: Šperky na míru pro vás.

Správné barvy a materiály

Vybírejte si kvalitní materiály, u nichž víte, že se jen tak neponičí, nevyblednou a bude je možné nosit i za x let. Vyhýbejte se umělým materiálům, ale volte spíše bavlnu, merino i obyčejnou vlnu. Zamyslete se také nad barvami, které by měly být spíše neutrální, aby bylo snadné je kombinovat. Nemusíte zůstávat jen u černé a bílé, ale zkuste si vytvořit svou paletu barev, v nichž se cítíte dobře a máte pocit, že vám sluší. V těchto odstínech si poté vybírejte kousky oblečení. Nemusíte se bát ani jednoduchých vzorů. Nejde vždy o minimalismus, ale o to, že se vám například pruhované triko bude hodit i za pár let, zatím halenka s potiskem animované postavičky už tolik ne.

Není to věda, ale chce to trochu přemýšlení

Nad oblečením více přemýšlejte, není to samozřejmě věda, ale bezhlavé nakupování a následné vyhazování je naprosto zbytečné a zbytečně zatěžuje naši planetu, ale i vaši peněženku.

Oblečení, které bude vyrobené z kvalitních materiálů, navíc budete i mnohem raději nosit, protože je mnohem příjemnější, má lepší termoregulační schopnosti a člověk se  v něm tolik nepotí.