Bílé oblečení

Módní barvy v zimních tónech sněhu a ledu. Naučte se nosit bílou

Zahalte se v zimním období do bílých odstínů. Bílá sluší každému, přestože se říká, že opticky rozšiřuje. Když však vychytáte ten správný model, aby bílá pokrývala pouze určité partie, můžete ji nosit bez obav.

Stačí se řídit podle jednoduchého pravidla: co se může zvětšit (menší prsa) s klidným svědomím oblečte do bílé. Naopak s tím, co se potřebuje opticky zmenšit, se vyvarujte bílé barvě. Navíc je potřeba utrefit také správný odstín, který bude slušet přímo vám.

Že bílá barva neexistuje pouze v jednom odstínu, ví moc dobře každá žena, která si už někdy zkoušela svatební šaty. Existuje smetanová, starobílá, mandlová, slonovinová, krémová nebo třeba bílá v odstínu champagne. Možností je opravdu několik, jak se v nich ale zorientovat?

Barevné odstíny podle tónu pleti

Pamatujte na to, že ty nejsvětlejší a nejbělejší odstíny barev se hodí pouze ke studeným typům. Řeč je o ženách, které mají chladný podtón pleti a vlasy v odstínu popelavé, hnědé či obecně tmavé barvy bez červených odlesků. Ve spojení s bílou barvou pak vytvoří dokonalý kontrast. Naopak pro teplý typ, kterými jsou ženy se zlatavým odstínem pleti a zlatým nebo červeným nádechem vlasů, jsou ideální všechny ostatní odstíny bílé.

Teď už vám stačí barvu pouze správně nakombinovat, což v případě bílé problém určitě nebude. Velmi oblíbené jsou světlé kombinace s hnědou a béžovou barvou. Nesmrtelnou klasikou, která snad nikdy nevyjde z módy, je pak kombinace bílé a černé barvy.