Cestování

Chcete při cestování co nejvíce ušetřit? Poradíme vám, jak na to

Máte cestování low-cost třídou spojené tak akorát s nepohodlnými a špinavými cestami, od kterých dáváte rychle ruce pryč? Tak tohle je už dávno minulostí. Nízkonákladové cestování dnes skrývá naopak spoustu dobrodružství, která na vás čekají na každém rohu. Vyzkoušejte tyto jednoduché tipy, jak za málo peněz získat hodně muziky.

Sledujte ceny letenek – zaměřte se na stránky portálů, které se na vyhledávání nízkých cen letenek a akční nabídky aerolinií přímo specializují. Pokud nejste vázání přímo na konkrétní destinaci, je velká šance, že budete mít štěstí na opravdu levné letenky, i když možná budou na úkor vašeho pohodlí.

Vytvořte si denní budget a dodržujte ho – ještě, než se vydáte na cesty, sestavte si svůj denní rozpočet. Nezapomeňte k němu přičíst také jednorázové výdaje. Rázem tím získáte přehled o tom, na kolik vás cestování vyjde. Do rozpočtu pak zahrňte náklady na ubytování, stravu, dopravu, různé vstupy a zábavu. Snažte se stanovený budget nepřekročit, i když máte k dispozici více peněz. Zbytek financí pak můžete použít na své další cesty.

Vyměňte hotel za hostel – špinavé hostely jsou už dávnou minulostí. Nejen, že jsou hostely mnohem levnější variantou, ale často také předčí kvalitu samotných hotelů. Nejen tedy, že výrazně ušetříte za předražené hotely, ale díky cestovatelům, na které v hostelech narazíte, zažijete také mnohem více zábavy.

Využijte místo směnáren bankomat – výběr peněz z bankomatu v zahraničí je často výhodnější než výměna peněz ve směnárně. Spousta směnáren si totiž stále účtují poplatky za směnu peněz. Ještě, než prásknete do bot, si proto zjistěte, jak vysoký poplatek si vaše banka za výběr z bankomatu v zahraničí bere. Některé banky mají výběr zcela zdarma, některé si za něj účtují pár desítek korun.