Jak vybrat fotografa (nejen) pro podzimní focení?

Blíží se kouzelné podzimní období plné barev a s ním i podzimní focení. Ideální období pro rodinné, párové, zásnubní, těhotenské a další focení pro zadržení a zhmotnění vzpomínek. Pokud si budete vybírat fotografa, sepsali jsme pro vás tipy, jak vybrat fotografku či fotografa, abyste byli s výsledkem spokojeni!

Nakoukejte si jeho/její styl fotek a úpravy

Každý fotograf, či fotografka, má svůj styl, kterým fotí a jak výsledné fotky upravuje. Každý má jiný vkus na teplotu barev, sytost apod. Proto vám radíme si předem projít portfolio daného tvůrce a porovnat si, zda se to shoduje s vaším stylem a vaší představou o výsledku. Pokud se daný fotograf od vaší představy odkloňuje, vyberte si raději jiného, který se jí více přiblíží. Není vhodné si vybrat fotografa a poté u úprav mu sdělit, že byste chtěli fotky více světlejší/tmavší/kontrastnější apod.

Koukněte na recenze

Pokud jdete na doporučení, máte daleko menší pravděpodobnost, že s výsledkem budete nespokojení. V případě, že na žádného fotografa osobní referenci nemáte, hledejte reference o vybraném fotografovi na internetu. Nejčastěji je mají fotografové přímo na svých webech, případně na facebookových stránkách. Čím více referencí, tím je jejich relevantnost vyšší.

Nesnažte se najít toho nejlevnějšího z nejlevnějších

Cena by rozhodně neměla být klíčovým rozhodujícím faktorem. Samozřejmě má každý z nás nějaký finanční limit, do kterého by se fotograf měl vlézt, ovšem nízká cena by jistě neměla být hlavním ukazatelem. Ideálně by mělo dojít k nějakému kompromisu, tedy najít fotografa, který se co nejvíce přiblíží vaší představě a zároveň vám bude nejlépe sedět cenou.