Pravidla Feng shui

Pravidla Feng Shui

S přicházejícím zimním obdobím zůstáváme opět častěji doma než v létě. Právě domov by se měl stát místem našeho klidu a pohodlí. Jedním ze způsobů, jak doma dosáhnout opravdové harmonie, je čínské učení Feng Shui.

Feng Shui znamená v překladu „vítr a voda“. Protože učení klade velký důraz na energii, mají nám tato slova znázorňovat, že vítr energii rozptyluje a voda ji naopak udržuje u sebe. Nerovnováha mezi těmito živly se vždycky negativně projeví.

Bydlení podle Feng Shui klade důraz především na pořádek a čistotu, v každém slova smyslu. Udělejte velký úklid, kdy se zbavíte všeho starého, nepotřebného nebo rozbitého, ale také všeho, co zkrátka nepoužíváte a nechybělo vám to. Dejte pryč vše, co se stává pouhým lapačem prachu a je jinak zbytečné.

Kuchyně

Kuchyň je brána jako velmi důležitá místnost, protože pro nás představuje energii v podobě výživy a harmonii ve vztazích. Neměli bychom zde dávat do protikladu proti sobě dva živly ­­– sporák a dřez, stejně tak bychom se měli vyvarovat použití křiklavých protikladných barev.

Obývací pokoj

Hlavní pohovka by měla být umístěna ke zdi, protože tím poskytne obyvatelům dostatečnou oporu. Lampa v rohu je pak klíčem k tvoření energie bohatství a hojnosti.

Ložnice

Kvalitní spánek je jedním z nejdůležitějších prvků pro spokojený a vyrovnaný život. Abyste jej podpořili, měla by být vaše ložnice vymalována v neutrálních barvách a postel umístěna čelem ke zdi. Podle Feng Shui má každá věc svou vlastní energii, proto mějte pod svou postelí uložených co nejméně věcí, abyste měli dost prostoru pro svou vlastní energii.