Šetření na energiích

Jak ušetřit na energiích?

Lidé si každý rok dávají často nesplnitelná předsevzetí. Jedním z letošních předsevzetí bylo to, že začneme šetřit na energiích. Přece jenom na energiích utrácíme nejvíce, neustále se navíc elektřina, plyn či voda zdražují, proto bychom se měli naučit, jak s energiemi šetřit. Pojďme si tedy říct, jak se zařídit či co udělat, abychom letos nemuseli na elektřině, vodě či plynu doplácet nemalé částky.

Existuje mnoho tipů a rad, díky kterým, když se jich budeme řídit, na energiích lehce ušetříme. My jsme pro vás vybrali ty zásadní rady a tipy, které vás skutečně dovedou k přeplatkům na energiích, jež vás mohou dostat na vysněnou dovolenou.

Jak se tedy zařídit či co udělat, abychom na energiích ušetřili?

Výměna žárovek je základ!

Základem efektivního šetření je výměna žárovek. Je všeobecně známé, že klasické žárovky nám berou obrovské množství energie. Vyplatí se proto mít takzvané LED žárovky, které samy od sebe šetří elektřinu a navíc vydrží mnohdy déle než klasické žárovky. Samozřejmě jsou o něco dražší, ale tato investice se nám stoprocentně vyplatí, tím si můžete být jisti.

Výměna spotřebičů za úspornější, to je krok číslo 2

Ve své domácnosti byste měli mít převážně úsporné spotřebiče. Nejvíce elektřiny krade lednička, proto zjistěte, jestli lednička je či není úsporná. Dále je třeba myslet na pračku – i ta krade nejvíce elektřiny, ale i vody. Pokud byste zjistili, že ve své domácnosti nemáte úsporné spotřebiče, je na místě jejich výměna. Opět se jedná o investici, která se vám v budoucnu vyplatí.

Dodržujte základní pravidla

I šetření má svá pravidla. Pokud se rozhodnete šetřit na energiích, je třeba, abyste více prali ve studené vodě, dále si nenechávejte zapnutou televizi, když nejste v dané místnosti, stejně tak zhasínejte, pokud z místnosti odcházíte, nebo pravidelně odmrazujte mrazničku.