Přírodní léky na kašel

Přírodní léky, které zatočí s kašlem

Viry a bakterie v současné době číhají skutečně všude. Vyvaruje se jim jenom ten, kdo má skutečně silný imunitní systém, ale i ten ho mnohdy ani nespasí. Nejčastějším a největším utrpením je pro nás rýma, která se považuje za chlapskou nemoc. Pro mnohé z nás je ale nepříjemnější kašel, kterého se často nemůžeme zbavit. Abyste však na kašel nemuseli brát žádné farmaceutické výrobky plné různých tělu škodlivých látek, přinášíme vám pár tipů na přírodní léky, které stoprocentně s kašlem zatočí.

Samozřejmě takových „babských rad“ je všude mnoho, my jsme vám však vybrali jenom pár z nich, které stoprocentně fungují. Pokud nebude fungovat jedna rada, zkuste to s jinou. Jeden lék však stoprocentně pomůže a zatočí s onemocněním dýchacích cest, díky kterému nemůžeme v noci vůbec spát.

Znáte medový sirup?

Skvělým pomocníkem je medový sirup. Pomáhá už odnepaměti při léčbě kašle, dokonce vás zbaví i bolestí v krku. Není to nic nákladného – lehce ho vyrobíte doma. Stačí vám k tomu jenom pár lžic medu, k tomu vymačkáte čerstvou šťávu z citronu a vmíchat do směsi můžete i kokosový olej, a to zhruba jednu lžičku. Než však sirup použijete, musíme vás upozornit na možné alergické reakce – rozhodně tímto přírodním lékem nelečte malé děti! Zejména děti do jednoho roku můžete uvést do nebezpečí.

Pomocník jménem lékořice

Lékořice se už odpradávna používá v medicíně, hlavně jsme se s ní mohli setkat v minulosti v lidové medicíně. Nejen, že se lékořice přidává do mnoha léků, ale taky si z ní můžete připravit silný odvar, který snadno zatočí s dráždivým kašlem. Samozřejmě si odvar nemusíte vyrábět, pokud na něj nemáte čas, ale můžete

si ho zakoupit v obchodě, a to například v podobě bonbonů.

Pokud si koupíte přímo kořen lékořice, vyrobte si z něj extrakt, který se dělá tak, že si kořen nasekáte a vzniklou hmotu uvaříte. Proti kašli se bere dvakrát až třikrát denně na jedné kávové lžičce.