Netradiční podlahy pomocí trojrozměrného tisku

Netradiční podlahy dosáhnete pomocí trojrozměrného tisku!

Při zařizování domácnosti se snažíte o to, aby bylo všechno jedinečné, aby to jen tak někdo neměl, aby vám sousedi mohli závidět váš příbytek. Abyste docílili moderní domácnosti, čtete většinou hromadu časopisů a tipů, co si do domu pořídit. Základem moderní domácnosti však nejsou doplňky nebo nábytek, ale naprostý základ – barva stěn, okna a hlavně podlahy. Pokud děláte doma podlahy, vsaďte na jedinečnost a zajímavost, vsaďte na trojrozměrný designový tisk.

Tento trojrozměrný designový tisk patří skutečně vůbec k těm nejzajímavějším tipům podlah vůbec. Jedná se o jakousi novou technologii, která umožňuje vytvořit podlahu s jakýmkoliv designem v jakékoliv velikosti. Mimo jiné tato technologie dává přednost těm materiálům, které jsou ohleduplné k přírodě či jsou recyklované.

Kdo stojí za touto novou technologií?

Tento nový systém byl představen na letošním Design Weeku, který proběhl v Eindhovenu. Systém má na starosti společnost Aectual. Tento trojrozměrný tisk se zprvu nijak neliší od klasického 3D tisku – podstatou je, že se velké tisknoucí rameno pohybuje po kolejnicích.

Předností této podlahy je to, že je to jakási směs různých podlah. Tisknoucí médium je bio-plast, k vyplnění slouží takzvané teraco (jedná se o směs betonu, do níž jsou přidány různé úlomky kamenů a hornin).

Jak probíhá tvorba vysněné podlahy?

Všechno probíhá velice rychle, chce to jenom párkrát kliknout tlačítkem myši. Vytvoří se ihned váš vysněný vzor a následná úprava je otázkou dalších pár minut či vteřin. Možná si říkáte, že když je to tak snadné a rychlé, že je to nekvalitní, ale pletete se. Tyto podlahy jsou vysoce kvalitní, autoři ji dokonce doporučují do velkých prostranství, která denně navštěvují i stovky lidí.  Tyto podlahy můžeme vidět například v obchodních domech v Tokiu nebo se brzy bude připravovat i do holandského letiště.