Co navštívit na Rhodosu

Místa, která byste na Rhodosu měli vidět a navštívit

Existuje mnoho míst, která bychom jednou v životě měli vidět. Měli bychom rozhodně navštívit Francii, kam se jezdí po celý rok, ale taky bychom měli navštívit Itálii, kam se jezdí spíše v létě, když je teplo a kdy je moře sluníčkem vyhřáté. Stejně tak se v létě jezdí i do Řecka. Právě do Řecka jsou zájed kupodivu velice levné a lidé toho hojně využívají. Nejčastěji se jezdí na Rhodos, což je krásný řecký ostrov, který je vzdálený z pražského letiště necelé tři hodiny.

Právě na Rhodos jezdívá největší počet turistů. Žádná jiná část Řecka není tak populární, jako právě Rhodos. Je zde nejen mnoho krásných hotelů a ještě krásnějších pláží, ale taky zde najdete místa, která stojí za navštívení. Pokud sem v létě plánujete jet, přinášíme vám tipy, co byste na Rhodosu měli rozhodně vidět.

• Filerimos

Pokud jste nadšenci do aktivních dovolených, tedy do dovolených, kdy jenom neležíte na pláži a kdy se jenom nesluníte na sluníčku, měli byste navštívit Filerimos, což je krásné místo plné pěší turistiky a nádherných, panoramatických výhledů. Jedná se o kopec, který je vysoký 267 metrů a který se tyčí zhruba osm kilometrů od hlavního města.  Na samý vrchol půjdete zhruba čtyři kilometry po cestě, která je velice klikatá, obklopená vysokými stromy.

• Město Rhodos

Za návštěvu stojí i samotní město Rhodos, které se nachází na tom nejsevernějším výběžku ostrova. Nejen, že se najdete typická řecká obchodní centra, ale taky se zde nachází mnoho zajímavých historických staveb a skvostných zákoutí. Turisty sem lákají hlavně krásné pláže a ještě krásnější větrné mlýny, které jsou opravdu dech beroucí.

• Tsambika

Pokud milujete záhady a tajemství, měli byste vidět Tsambiku. Jedná se o krásné místo takzvaně mezi nebem a zemí. Je to krásný klášter, který stojí na vysokém kopci nacházejícím se mezi Kolymbiou a Tsambikou. Tsambika však není jenom klášter, ale je to taky nejkrásnější pláž ostrova. Kromě toho zde najdete i opuštěný kostelíček, který je zasvěcen Matce Boží.