citlivé zuby

Máte citlivé zuby? Víme, jak vám pomoci!

Citlivé zuby trápí mnoho lidí. Jedná se o problém, kdy vás zuby bolí při styku s horkými nebo naopak studenými nápoji. Proč jsou vaše zuby citlivé a jak s tím bojovat? Víme, co vám pomůže, abyste příznaky zmírnili.

Citlivé zuby mívají většinou lidé starší 20 let, ale rozhodně se nevyhýbají ani mladším. Nebojte se, protože se nejedná o nějaký dědičný problém nebo nemoc. Ve většině případů je důvodem prosté nedostatečné čištění zubů nebo používání různých chemických přípravků na jejich vybělení. Právě chemie vám naruší sklovinu a zuby jsou pak velmi citlivé na teplotní výkyvy a kyselé nebo sladké pokrmy.

Mohlo by vás také zajímat: Kolik vody byste měli denně vypít?

Narušená sklovina

Narušení skloviny je problém z mnoha hledisek, chrání totiž váš zub jako takový. Pokud se někde sklovina poruší, vzniká zde také zubní kámen, to je první fáze. Druhou fází jsou poté odhalené krčky zubů. Poškozená sklovina je poté mnohem náchylnější k propouštění podnětů přímo k zubu a až do nervů. To způsobí velkou citlivost.

Přečtěte si také: Šperky inspirované přírodou budou hitem!

Jak citlivým zubům pomoci?

Nejdůležitější je jako u všeho najít příčinu citlivosti. Tedy co narušuje vaši sklovinu. Tady najdeme mnoho důvodů, jako jsou čím dál častější bělicí přípravky. Bělicí zubní pasty nebo pásky velmi radikálně narušují ochranu zubu. Pokud je používáte často a vaše zuby na ně nedobře reagují, rozhodně je omezte. Používání totiž často vede k vážnějším následkům.