Na jaké události šetřit

Na jaké události se vyplatí šetřit?

V současné době je skutečně nutné, abychom měli nějaké zaměstnání. Bez peněz bychom v tomto světě bohužel dlouho nevydrželi. Navíc dneska se nám otevírá celá řada možností! Je nedostatek pracovníků, tudíž zaměstnavatelé sáhnou po každém schopném člověku, kterému nabídnou dokonce skvělý plat! Je však škoda, že když nyní bohatneme, více a více utrácíme a nešetříme. Šetřit bychom skutečně měli, vždyť mohou přijít události, které nejsou zrovna nejlevnější a na které nám půjčku nemusí schválit.

Pokud vás nenapadá ani jedna událost, na kterou se vyplatí šetřit, přinášíme vám pár z nich.

• Pohřeb

Bohužel musíme dopředu šetřit na smutnou událost, kterou je pohřeb. Pohřeb je většinou neplánovanou událostí, kterou je třeba zařídit takřka ihned. Abyste se se nebožtíkem rozloučili tak, jak si to zaslouží, je třeba koupit honosnou rakev, je třeba zaplatit člověka, který celý obřad provede, ani zpopelnění či pokládání do hrobu není otázka pár korun. Následuje smuteční hostina, která je taky velice nákladná. Takový pohřeb se může vyšplhat až do několika desítek tisíc korun a ty jen tak z fleku bohužel neseženeme.

• Svatba

Svatba je událost, které naštěstí přechází zasnoubení, což je pro nás impulsem, že je načase začít šetřit. Svatba se taky vyšplhá až do několika desítek tisíc korun, protože nikdo nechce, aby jeho velký den byl jenom o obřadu na matrice, o dvou svědcích a o nulové oslavě.

Kromě těchto dvou událostí je třeba mít takzvanou „železnou zásobu“ pro chvíle, kdy například marodíme, kdy přijdeme náhle o práci, kdy se nám něco v domácnosti pokazí a my to ihned musíme koupit v novém stavu, protože bez toho nemůžeme fungovat.

Je tedy skutečně třeba, abychom si šetřili, protože půjčky nás mnohdy nespasí. Navíc půjčky jsou zrádní a nebezpečné a nikdo by neměl bez rozmyslu k půjčce přistoupit.