Zábavná brigáda

I brigáda může být zábavná. Jaká stojí za to?

Studenti, kteří dostávají malé nebo žádné kapesné, si vydělávají díky brigádám. Většinou si tak poprvé čichnou k tomu, jak se peníze získávají, a hlavně si uvědomí, že peníze nerostou na stromech, ale že člověk musí skutečně hodně pracovat, aby jich měl tolik, kolik potřebuje. Mnoho studentů si myslí, že brigády jsou nezáživné a nezábavné, ale pletou se. Existuje totiž několik brigád, které si člověk doslova zamiluje, a to hlavně proto, že jsou doslova zážitkem.

Staňte se průvodcem

Pro studenty jsou vhodné brigády průvodce. Průvodci však nejsou jenom na hradech a zámcích, jak si mnoho lidí myslí, ale průvodci potřebují například i do pivovaru. Jestliže jste milovníkem piva, staňte se průvodcem v Plzeňském prazdroji, který každým rokem hledá průvodce, jež seznámí návštěvníky s historií pivovaru.

Kromě toho se hledají i průvodci, kteří provedou návštěvníky degustací piva. Jinými slovy – dostanete zaplaceno ne za provázení, ale rovnou za pití tohoto chmelového moku.

V kasinech se točí brigády dnes a denně

Jestli toužíte po takové brigádě, se kterou se budete před kamarády vychloubat, běžte pracovat do kasina. Zde jen projdete krátkým školením, díky němuž se naučíte základní triky a kartami, a poté se stanete krupiérem. Dvě stovky na hodinu ale nejsou zadarmo, hlásit by se sem měli jen ti, kteří umí rychle a dobře počítat.

Buďte instruktorem

Vášniví a dobří lyžaři mohou využít svých schopností a mohou se stát lektorem v zimních školách. V těchto školách budete učit děti lyžovat nebo jezdit na snowboardu. Každým rokem je o instruktory velký zájem, každým rokem se hledají noví, kteří mají nervy a naučili by děti základům těchto zimním sportům.

Opět zde platí, že budoucí lektoři musí projít příslušným školením, a to ať už se hlásíte na pozici instruktora nebo na pozici táborového vedoucího.