Češi objevili Omán

Češi objevili Omán – místo, které žije ve stínu Dubaje

Cestování je v současné době skutečně oblíbené. Není se čemu divit, vždyť se dneska cestuje za velice slušné peníze. Pokud plánujete, že v blízké době někam vyrazíte, přinášíme vám tip na místo, kde to stojí rozhodně za to. Jistě, existuje mnoho míst, kam byste se měli vydat a která byste měli vidět. Nejprve byste se však měli vydat do Ománu, který je zastíněn krásným a velkým Dubajem.

Do Dubaje se jezdí v poslední době velice často. Není se čemu divit, je to krásné místo, které se řadí k těm nejluxusnějším na světě. Zažít zde můžete opravdu cokoliv – tím je Dubaj známý. Nicméně přímo v jeho stínu je místo, které je možná ještě trochu krásnější, než Dubaj samotný. Jedná se o Omán.

Že žije ve stínu, to není jenom metafora nebo přirovnání, je to skutečně pravda. Stín je na Arabském poloostrově velice ojedinělý, ale podle všeho v něm Omán odpočívá a nabírá a síle.

Dubaj nebo Omán?

Pokud by se nějaký člověk měl rozhodnout, jestli se vydá do Ománu nebo raději dá přednost Dubaji, většinou se rozhodne pro Dubaj, protože má před očima všechno to luxusní, co se v Dubaji může stát. Jenže možná byste měli zvážit, jestli se raději nevydáte do Ománu. Pojďme si říct základní rozdíly mezi těmito dvěma místy a řekněme si, kam je lepší se vydat.

Proč volit Omán před Dubajem?

Důvod, proč bychom měli volit Omán před Dubajem, je jasný – je tu svět pomalejší, nic se tu neděje rychle, nic tu není tak hektického. Pokud byste se chtěli vydat do Dubaje, neodpočinete si, nezastavíte se, pořádně se nenadechnete. Raději se vydejte za koloniálním teplem, při kterém budete moct vnímat své okolí.

Pokud nemáte v lásce Rusi, tak je pro vás Omán jasnou volbou. V Dubaji jsou Rusové od pradávna vítanými hosty a je jich tu od pradávna víc než dost. Omán je však pro ruskou klientelu příliš nudný, tudíž zde narazíte na Rusi velice málo.

Jestli jedete do Dubaje proto, že chcete poznávat okolí, tak to se vám bohužel nepovede, protože Dubaj je rychlý svět, v němž si nelze jen tak půjčit auto a kochat se okolními budovami. V Ománu však ten klid mít budete.