Vánoční trhy mohou přijít draho

Vánoční trhy vás mohou přijít draho! Na co si dát pozor?

Vánoce jsou oblíbené svátky v roce, na které se těší nejen dospělí, ale taky samozřejmě i děti. K vánočním svátkům se řadí pečení cukroví, ale samozřejmě i oblíbené nakupování vánočních dárků. Je třeba taky pouklízet a nazdobit dům, dále je potřeba sehnat stromeček a nachystat ho na Štědrý den. Pokud v tomto předvánočním shonu najdete chvilku času na odpočinek, měli byste si zajet například na krásné vánoční trhy, které se konají v každém městě nejen u nás, ale i v zahraničí. Ať už se však vydáte kamkoliv, je třeba, abyste měli stále oči na stopkách, protože vás takové vánoční trhy nemusí vyjít zrovna levně.

Každým rokem je to na vánočních trzích zbytečně předražené. Každý stánkař chce tržit co nejvíce, a to hlavně na turistech, kteří nevědí, jak to v daném městě chodí a jak se zde ceny pohybují. Nicméně je nutné zmínit pár rad, abyste se zbytečně nenapálili a nezaplatili tolik, kolik nemáte.

Na co si tedy dávat na vánočních trzích pozor a proč je důležité, abyste byli stále ostražití a měli své věci neustále pod kontrolou?

Pozor na datum spotřeby!

Mnoho stánkařů je vychytralých a prodávají za vysoké ceny zboží, které má těsně před datem spotřeby. Takové zboží, kterému zanedlouho uplyne datum spotřeby, je třeba cenu snížit, ne naopak zvýšit. Stánkaři však moc dobře vědí, že lidé se nekoukají na datum spotřeby, tudíž se nebojí nabídnout vyšší cenu.

Buďte proto ostražití a kontrolujte si, co vlastně kupujete. Ať se nenapálíte a nepřijdou vás vánoční trhy zbytečně draze.

Pozor na kapsáře!

Na vánočních trzích platí i to, že je nutné si neustále hlídat své věci. Nedoporučuje se mít po kapsách mobilní telefon, nedoporučuje se mít peněženku po kapsách. Každým rokem „nechtěně“ vrazí člověk do druhého a tomu druhému zmizí právě peněženka nebo telefon. Bohužel tyto „kapsáře“ už nikdo nedohledá, protože vy sami ani pořádně nebudete moct popsat, kdo do vás vlastně vrazil.

Buďte tedy skutečně obezřetní, dávejte si pozor na davová šílenství, která vás mohou stát vaše cennosti.