Pozitivní účinky česneku

Sedm pozitivních účinků česneku na naše zdraví

Zima je období, které nemáme zrovna v lásce. Většinou se na toto roční období těšíme jenom proto, že jsou vánoční svátky a oslava Nového roku, dále se na toto období těší nadšenci zimních sportů a to je asi všechno. Zima nám přináší jenom nízké teploty, sníh, který se postupně během oteplování proměňuje v nepříjemnou břečku, a samozřejmě nachlazení. Bakterie a viry na nás číhají na každém rohu, jsme často nemocní, sužuje nás rýma. Naštěstí existuje několik možností, jak bychom mohli utužit náš imunitní systém. Jednou takovou možností je, že budeme jíst dostatek vitaminů, druhou možností je, že zařadíme česnek do našeho jídelníčku.

Česnek je naprosto zázračná potravina, o jejichž účincích málokdo ví. Pokud ani vy nevíte, od čeho všeho vám může česnek ulevit, přinášíme vám pár tipů.

1) Antibakteriální

Málokdo o česneku ví, že je přírodní antibiotikum. Pomůže nám v boji proti infekcím, a to i proti těm plísňovým. Kromě toho likviduje stafylokoka nebo bakterie typu E. Je taky skvělým bojovníkem proti salmonelóze.

2) Léčí kožní infekce

Kromě plísňových infekcí si hravě poradí i s těmi kožními infekcemi. Pomáhá tedy proti pásovým oparům, dále proti mykóze nohou.

3) Ředí krev

Česnek je taky skvělým pomocníkem tehdy, kdy potřebujeme zředit naši krev. Má protisrážlivé vlastnosti, tudíž skutečně působí jako prevence proti vytváření jakýchkoli krevních sraženin v našem těle. Díky tomu, že nám pomáhá odstraňovat krevní sraženiny a že nám dokonale ředí krev, nám odstraňuje bolesti nohou, které jsou spojeny s křečovými žílami. Dokáže léčit i cévní záněty.

4) Chrání srdce

Česnek je i naprosto fantastickým bodyguardem našeho srdce. Chrání ho proti nemocem, jako je srdeční infarkt nebo třeba ateroskleróza. Kromě toho ho chrání i proti kyslíkovým radikálům.

5) Snižuje cholesterol

Pokud vás trápí příliš vysoký špatný cholesterol, existuje jeden pomocník, a sice česnek. Ten dokáže snížit hladinu špatného cholesterolu tak, aby to bylo pro naše tělo snesitelné. Kromě toho taky zamezuje výskytu krevního plaku.