Objevte sílu kozího kolostra

Pamatujete si, jak naše říkávaly, jak jako malé musely pít čerstvé kozí mléko, které jim nutily jejich maminky? Už tehdy lidé znali sílu prvotního mateřského kozího mléka, které je bohaté na látky podporující zdraví celého těla.

Na co je vůbec dobré

Kozímu kolostru (neboli mlezivu) se také přezdívá biologické zlato. Koza ho produkuje pouhých 5 dní po porodu kůzlat. Obsahuje několik biologicky aktivních látek, které jsou prospěšné nejen pro náš organismus, ale i pro naši pleť. Díky tomu může po přijmutí kolostra do těla dojít obnově a posílení imunity. Je vhodné jako prevence proti nemocem, stejně tak zkracuje dobu trvání rekonvalescence. Další přednosti kozího kolostra:

  • zmírňování projevů kožních nemocí (lupenka, ekzém, akné apod.),
  • podpora hojení po operacích či úrazech,
  • pomoc při onemocněních srdce a cévního systému,
  • podpora regenerace těla po sportu,
  • pomocník v boji proti únavě, stresu, a přepracování.

Co kozí kolostrum obsahuje

V kozím kolostru se nachází různé aktivní látky, zejména imunoglobuliny (složité bílkoviny, které organismus vytváří pro obranu proti složitějším látkám), dále látky jako laktoferin, cytokiny, vitamíny, bio minerály, růstové faktory, speciální antivirové a antibakteriální látky, interferon a apod. Kozí kolostrum je navíc vhodné i pro alergiky na kravské mléko (laktózu).

V jaké formě kozí kolostrum konzumovat?

Kolostrum se v dnešní době nachází jak v lékárnách, tak i v drogériích. Najdete ho ve formě tablet, kapslí, prášků nebo sirupu. Kolostrum se ale nachází v kosmetických výrobcích, ať už tělových krémech, šampónech, sérech a podobně.

Jedná se tedy o velmi zajímavou aktivní látku, kterou bychom měli zařadit jak do našeho zdravého životného stylu, tak i kosmetické rutiny.