Mini kabelky

Maličké kabelky jsou hitem módních doplňků

I malá kabelka dokáže udělat velkou parádu. Je sice nepraktická, zato maximálně stylová a trendy. Letošní rok proto patří výrazným a veselým mikrokabelkám.  

Nedávno se na módních přehlídkách začaly objevovat kabelky ve velikosti vhodné spíše pro dětské panenky. Mikro doplňky z dílny francouzského návrháře Simona Porte Jacquemuse vykouzlily široký úsměv řadě přítomných. Z podceňovaných mikrokabelek se však přes noc stal obrovský módní fenomén.

Obliba malých kabelek rychle rostla

Z počátku projevily zájem o drobné kabelky, do kterých se sotva vejde balzám na rty a pár drobných, pouze ženy z řad modelek, hereček či zpěvaček. S rostoucí oblibou módního doplňku však stoupl zájem i u ostatních nadšenců do módy. Netrvalo tak dlouho a mini kabelky se dostaly do hledáčku také široké veřejnosti. V ulicích měst se tak rychle začaly hemžit drobné taštičky také z toho důvodu, že extravagantní kabelky značky Jacquemus je možné pořídit už v ceně kolem 10 tisíc korun.

V každé kolekci teď proto narazíte na velmi malé kabelky, jejichž design se však neustále mění. Někteří výrobci kopírují tvorbu francouzského návrháře, jiní se vrhli do tvorby vlastního designu.

Hravý a neotřelý design

V nabídce najdete kabelky navržené v minimalistickém stylu či se zdobenějšími detaily, do ruky či přes rameno. Kromě nevšední velikosti vynikají drobné módní doplňky také svou pestrou barevnou škálou. Nejčastěji je tak najdete v barvě modré, žluté a růžové. Nechybí však ani jarní klasické odstíny v pastelových tónech či neutrální béžová, hnědá, černá či bílá barva.

Styl nad praktičnost

Možná si právě teď říkáte, že trend těchto mikrokabelek není nic pro vás, protože potřebujete mít vše hned po ruce. Malé kabelky možná nejsou příliš praktické, přesto je skvěle využijete během teplých letních dní. Kdo by se taky chtěl tahat na dovolené s velkou těžkou taškou, ve které jsou stejně spíše věci, které nepotřebujete.