Klienti Čedoku jsou naštvaní: místo luxusního resortu spí na staveništi!

Nemilé překvapení čekalo na několik Čechů, kteří si zaplatili poměrně drahou dovolenou na řeckém Rhodosu. Po příjezdu do vybraného pětihvězdičkového hotelu klienti cestovní kanceláře zjistili, že hotel je aktuálně v rekonstrukci.

Místo moře a písku uviděla skupina českých dovolenkářů nejdříve prach a nepořádek. Klienti Čedoku vše řádně zdokumentovali a obrátili se s tím přímo na cestovní kancelář. Ta se vyjádřila po svém.

Prodej pobytu v zavřeném hotelu

Klienti cestovní kanceláře si již na začátku letošního roku objednali zájezd do luxusního pětihvězdičkového hotelového resortu na řeckém ostrově Rhodos. Ten měl být deklarován jako „nově zrekonstruovaný“ s datem dokončení rekonstrukce a otevřením k 1. 7. 2022, termín byl později posunut na 12. 7. 2022, k otevření ale oficiálně pořád nedošlo. Cestovní kancelář tak po urgenci jedné z klientek, že je hotel stále zavřený, přesunula cestovní kancelář dané klientce odjezd na polovinu července.

Z bláta do louže

Ani přesun termínu dovolené nebyl kompletním řešením. Budova je stále rozestavěná, navíc i sousední hotel, který také ubytoval hosty ještě, než stihl dokončit stavbu. Ten je navíc zaprášen, dělníci dokončují veřejné toalety, hasicí přístroje leží volně na podlaze apod.

Reakce cestovní kanceláře

Podle Čedoku je ale vše v pořádku. Podle nich nabízí dovolenou v hotelu, ve kterém se dokončuje rekonstrukce a modernizace. Daný hotel je dle nich součástí většího komplexu, kdy jsou klienti ubytováváni vždy pouze v dokončených částech. Na místě by měli fungovat služby, bazény, restaurace i pláž. Celý resort navíc zkontroloval delegát dané společnosti, na místě by se měli vyskytovat i klienti jiných kanceláří.

Dále, dle mluvčího dané cestovní kanceláře, se v případě ne včasného dokončení rekonstrukce nabízí vhodné alternativy, například změnu hotelu, termínu či destinace. V krajním případě dochází i k vrácení peněz.