Kouzelné dřívko: Palo Santo

Pokud máte několik dní špatnou náladu a nevíte proč, zlepšit si jí můžete vykuřovadly. Ne, nejedná se o žádné psychotropní látky, ale posvátné dřeva, která pročišťují prostředí a odstraňují zlé energie.

Není strom jako strom

Dřevo pocházející ze stromů Palo Santo je velmi vzácné. Až tak, že se nesmí kácet. Získávat by se mělo pouze tak, že se sesbírá jen ta část, která sama odpadne ze stromu.

Omamná vůně

Pokud lahodíte orientálním dřevitým vůním, spíše sladším, s náznakem borovice, citronu a pižma, budete nadšené!

Proč Palo Santo pálit

Kromě vůně, která navodí úžasnou atmosféru a zvelebí daný prostor, dokáže Palo Santo naladit na pozitivní notu nejen vaši mysl, ale i vaši mysl. Dřívko obsahuje limonen, alfa terpineol a karvon, což jsou látky, které mají protizánětlivé a relaxační účinky. Lze využít pro uklidnění mysli nebo meditaci.

Jak dřívko pálit

Jedná se o zacházení s ohněm, proto je jistě důležité na to myslet, nedávat do dosahu hořlavých materiálů a nenechávat hořet či doutnat bez dozoru. Dále potřebujete talířek, na kterém dřívko může doutnat, samotné dřívko a zápalky, popřípadě zapalovač.

Hodí se vytvořit si nějaký záměr, proč vůbec dřívko pálíte, čeho tím chcete dosáhnout (uklidnit se, navodit atmosféru, připravit se na jógu/meditaci/studium apod.).

Poté stačí pouze dřívko zapálit, nechat pár vteřin/minut rozhořet a poté sfouknout a nechat na doutnat. Můžete s dřívkem projít bytem a jemně s ním mávat a poté odložit na talířek. Po nějaké době by měl sám dodoutnat a zhasnout.

Neexistuje správná frekvence

Díky krásné vůni a léčebným účinkům je vykuřování Palo Santo velmi oblíbené a častokrát se stává, že poté vykuřovadlo je zapalované denně. Není na tom vůbec nic špatného, záleží jen na vás, jak vám je pálení Palo Santo příjemné a v jaké míře.