bob účes

V roce 2023 nahoďte ještě kratší účes

Už minulý rok se dlouhé vlasy zkracovaly, letos půjdeme ale ještě dál. Jaký účes bude letos nejvíce in? Pokud chcete jít s trendy, měly byste se pomalu objednat ke kadeřníkovi.

Nahý účes

Krátký účes není pro každého, zvýrazní totiž váš tvar hlavy, krk, uši a celkově zvýrazní váš obličej. Už se neschováte za ofinu nebo pramen vlasů. Taky zapomeňte na pletené copy či drdoly. Vaše vlasy zkrátka budou hrát až druhé housle. I přes to všechno se modelky s krátkými vlasy objevují v magazínech a na molech stále častěji.

Čas pro extravaganci

Mnohé z vás jistě ocení, že krátký sestřih je volným a širokým polem pro make-up. Můžete totiž experimentovat, používat výrazné prvky líčení a zkrátka se toho nebát, protože vlasy vám nechají volné pole působnosti.

Přečtěte si také: Léčba akné může potrápit kohokoliv.

Všechno to začalo s Coco

Éru krátkých vlasů spustila Coco Chanel s takzvaným „bob účesem“. Jedná se o trendový kratší účes, který vzniknul v roce 1909 a teď slaví velký comeback. Když Coco Chanel předváděla své novinky, většině modelek nechyběl tento sestřih, a tak se z něj postupně stal legendární účes.

Polský kadeřník Antoine de Paris prý v roce 1909 představil první krátký sestřih pro ženy s tzv. bobem a určil tak vzhled emancipovaných Pařížanek. Ty z něj udělaly symbol vytvořeného feministického hnutí.

Bob nyní slaví návrat, a to na módní přehlídce Chanel na jaro/léto 2023 jako poctu zakladatelce celé značky.