umění ve firmě

Umění ve firmě

To, že prostředí, ve kterém pracujeme, velmi ovlivňuje naši produktivitu, je známá věc. I maličkosti jako květina, fotka blízkých nebo nějaký talisman mohou ovlivnit to, jak se budete v práci cítit a tedy i pracovat. Jak je to ale například se sochami, obrazy nebo designérskými kousky, které může zaměstnavatel na pracoviště pořídit? Řekněte umění ve firmě ano!

Znáte to, obyčejná kancelář, s neutrálními, nicneříkajícími prvky, černé pracovní křeslo a čtyři bílé zdi kolem vás. Každá kancelář je stejná a liší se jen drobnostmi, jako je fotka na stole, počet propisek a hrnek od kafe. Nic zajímavé nebo inspirativního v takové kanceláři nenajdete. Ale co se stane, když ano?

Studie z Harvardu

Studie totiž nasvědčují tomu, že výskyt umění ve vašem pracovním prostředí má vliv na to, jakým způsobem pracujeme.

Vědci z Harvardovy univerzity ve své studii z roku 2014 doložili, že umění na pracovišti podporuje sociální interakce, vyvolává kladné emoce, podporuje učení a obecně zlepšuje pracovní prostředí. Barvy a tvary, které nějakým způsobem narušují stereotyp a neutrálnost, působí také na vaše smysly a způsob přemýšlení.

Nevšední zaměstnavatel

Pokud jste zaměstnavatel, jistě oceníte, když uděláte na své zákazníky či partnery dobrý první dojem. Je určitě rozdíl, když vejdete do studené a prázdné recepce firmy a když naopak přijdete do prostředí, které vyzařuje energii a osobitost firmy. Firma se tím odliší od všednosti a zůstane vám déle v paměti.

Nemusíme zůstávat jen u vizuálního umění. Poslech hudby také ovlivňuje soustředěnost a kreativitu. V tomto ohledu se jedná o více individuální záležitost, protože hudba může některé spíše ušit než povzbuzovat k práci. Každopádně opět s ohledem na první dojem po vstupu do firmy je spíše pozitivní, když hraje na recepci příjemná a uklidňující hudba.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

10 tipů, jak porazit prokrastinaci
Přítomnost koček prospívá našemu zdraví. Dokáže snížit stres i bolest a chrání naše srdce
Cítíte se unavení a bez energie? Vyzkoušejte tyto zdravé tipy, které zlepší vaši fyzickou i psychickou kondici