trendy v módním průmyslu

Trendy a jejich neustálá recyklace. Co se k nám stále vrací?

Jak jistě víte, trendy v módě se jen stále recyklují a variují. Zatímco jsme si kdysi bláhově mysleli, že éra bokových džínů, zvonových nohavic nebo krátkých triček skončila, tyto styly se k nám stejně opět vrátily a jinak to nebude ani v budoucnu. Jaké další kousky oblečení a střihů se k nám v čase vracejí?

Kulatá špička

Kulatá špička u lodiček byla trendy zejména ve 40. a 50. letech. Nejen, že opticky zmenšují nohu, ale jsou také pohodlnější, protože umožňují rozložit prsty do šířky, na rozdíl od lodiček se špičkou. Nemusíme ale zůstávat jen u lodiček, protože ten trend „useknuté špičky“ vídáváme stále častěji i u tenisek nebo pánských bot.

Přečtěte si také: Vypěstujte si svou zeleninu na parapetu v bytě.

Široké nohavice

Zatímco na začátku 21. století vévodily módnímu světu úzké džíny a kalhoty, které těsně obepínají tělo, dnes ej vše jinak. Posledních 8 let jsou obepnuté džíny spíše out a veškeré trendy se točí okolo možností volnějších nohavic. Kombinují se rovné široké kalhoty, mum jeans s vysokým pasem, ale i kalhoty s nohavice lehce do zvonu. Volný střih se navíc hodí ke všem příležitostem, ať už je to večerní kino, romantická večeře nebo rockový koncert.

Květinové šaty

V dnešní době už ani neplatí, že by byly šaty jen romantickým prvkem vhodným na rande nebo do společnosti. Ženy nosí šaty stále častěji a nebojí se ani odvážných barev. Do módy se totiž vrací také květinové motivy, výrazné odstíny zelené, žluté, ale i barvy roku Viva Magenta.