Rady proti migréně

Trápí vás migréna? Přinášíme tři tipy, jak s ní zatočit

Migréna je naprosto běžná nepříjemnost, která sužuje nejčastěji ženy, a to v období menstruace. Migréna se však může vyskytnout i v jiných případech, například tehdy, kdy se špatně vyspíme nebo kdy si takzvaně „hneme se zády“. Ať už vás nepříjemná bolest hlavy, která je doprovázena průjmem a zvracením, skolí z jakéhokoliv důvodu, jistě oceníte vědět, jak s tímto problémem zatočit. A my vám přinášíme hned tři tipy, které vás této nepříjemnosti zbaví.

Migréna se nejčastěji zahání tak, že spolkneme prášek a je to. Ten začne zanedlouho účinkovat. Jenže prášek nemusí zabrat tak rychle, jak očekáváme, proto mu pomáháme spaním. Jenže každý člověk trpící migrénou ví, jak těžké je usnout, když máte pocit, že se vám rozskočí hlava. Proto dejte na naše rady a nechte migrénu volně odejít.

1. Tip

První tip je velice účinný a rychle s migrénou zatočí. Vše spočívá v tom, že si do lavoru napustíte vařící vodu. Do lavoru ponoříte své nohy, ale aby došlo k jakémusi zkratu v těle, který migrénu blesku rychle odežene, je nutné, abyste na svůj krk položili zmraženou zeleninu právě vytaženou z mrazáku. Vše tedy bude vypadat tak, že v jednu chvíli budete mít ponořené nohy do lavoru s horkou vodou, ale zároveň si budete vzadu na krku přidržovat mraženou zeleninu. Jak jsme zmínili, dojde k jakémusi zkratu, který migrénu rychle odežene z těla pryč.

2. Tip

Druhým tipem je obyčejný čerstvý vzduch. Stačí, když si otevřete okno a budete zhluboka dýchat. Migréna se uvolní a odejde pryč. Pokud se například snažíte s migrénou usnout, doporučujeme usínat při otevřeném okně, protože usínání bude mnohem jednodušší a do jisté míry i příjemnější.

3. Tip

Někdy však stačí obyčejný studený obklad. Pokud cítíte, že migréna není nijak silná, sáhněte jenom po obyčejném studeném obkladu, který migrénu opět rozptýlí a zažene.