zima oblečení

Tipy na to, jak přežít zimu v teple

Zima už je tady a to znamená jediné – vytáhnete ze skříně to nejteplejší, co doma máte a vrstvíte, vrstvíte a vrstvíte. Jak se ale i v zimě oblékat stylově a nevypadat u toho jako panáček michelin? Klíčem je kvalitně vybrané oblečení. Pojďte se podívat, co vám nesmí v šatníku chybět, aby vám bylo opravdu teplo!

Vrstva za vrstvou

Jak už jsme zmiňovali výše, základem zimního outfitu je vrstvení. Pro to, aby se vaše tělo správně zahřívalo, potřebujete vrstvy, které zamezí profukování studeného vzduchu na kůži. Další výhodou je, že při vstupu do vyhřáté místnosti sundáte pouze tolik vrstev, kolik je potřeba. Naopak když budete mít pouze jeden velký svetr, často se vám stane, že vám bude v pokoji buď velké teplo, nebo naopak zima. A to nechcete!

Termoprádlo

Kvalitní termoprádlo nevyužijete jen někde na sjezdovkách či na horách. Existuje i tenké termoprádlo, které hravě skryjete pod svetřík, šaty nebo halenku, a zaručeně vás zahřeje, ale zároveň bude odvádět přebytečnou vlhkost, když se zpotíte.

Merino

Kouzelné slůvko merino vám změní život, opravdu. Syntetické, umělé materiály jsou známé tím, že ač si jich dáte na sebe třeba deset, bude vám stále chladno. Oproti tomu jeden kvalitní svetr nebo i triko z merino vlny vás udrží v teple i v té největší zimně.

Nepodceňujte správnou obuv!

Od země jde největší zima, a proto se zaměřte na to, aby byly vaše nohy co nejvíce izolované, v suchu a teple. Kožená obuv je tradiční jistotou, pokud ji navíc ještě opatříte hřejivou vložkou, máte vyhráno.

Šály a roláky

Dalším místem, kterým vám utíká tělesné teplo, je krk. Roláky jsou účinnější pro zahřátí, protože lépe přiléhají k tělu, ale i šála je lepší než nic. Šála navíc také slouží jako trendy doplněk, kterých můžete mít doma vícero a kombinovat ji i s čepicí a rukavicemi.

Přečtěte si také:

Ani v zimě se nemusíte vzdát šatů. Hitem jsou svetrové i úpletové modely
Módní barvy v zimních tónech sněhu a ledu. Naučte se nosit bílou
K narozeninám si nadělil obuvnickou firmu