šperky inspirované přírodou

Šperky inspirované přírodou budou hitem

Nosíte šperky? Šperky mohou velmi ovlivnit vyznění celého vašeho outfitu, a tak jejich volbu nepodceňujte. Tento rok budou hitem velice extravagantní a výrazné motivy inspirované přírodou, ať už flórou, ale i faunou.

Salvador Dalí jako šperkař

Kde jinde se inspirovat než v tom, co nás obklopuje? Příroda je kouzelnicí, která tvoří neuvěřitelné a barevné věci. S výrobou šperků, které věrně napodobovaly úkazy přírody, začal Salvador Dalí. Vytvořil unikátní kolekci 37 předmětů, které v sobě snoubily surrealismus a proměny v přírodě. Našli jste mezi nimi například hrozny vína proměňující se v jedovaté lebky, různé příšery, ale i pukající rudé srdce.

Surrealistickým směrem se vydala také návrhářka Elsa Schiaparelli, která čerpala také ze starých řeckých bájí a říše zvířat. I dnes se příroda dostává do šperků stále častěji. A nejen do nich, různé zvířecí vzory jsou módní ve všech obdobích a všelijakých provedeních.

Dnešní svět tyto šperky miluje

Dnešní módní svět se odráží zejména od originálních šperků, které jsou vytvořené na míru danému člověku. Mohou znázorňovat lístky, květiny, ale i zvířecí motivy.

Dodnes také například najdeme v portfoliu klenotnického domu Tiffany & Co. náhrdelník ve tvaru hada nebo krk zdobícího štíra z drahého kovu, které má na svědomí jedna z největších šperkařek všech dob, Elsa Peretti. Šperkařské značky faunu zkrátka milují – i díky tomu si můžete pořídit luxusní vážku nebo drahými kameny zdobeného žabáka. Fantazii se zkrátka meze nekladou.