Rekonstrukce ostravského mrakodrapu

Rada města Ostravy vyhlásila výběrové řízení pro rekonstrukci ostravského mrakodrapu

Plány s chátrající výškovou budovou v centru Ostravy se přesouvají do další fáze. Město, které kancelářskou stavbu v Ostrčilově ulici vlastní, hledá investora pro její rekonstrukci. Zájemci o investici do třetí nejvyšší budovy v Ostravě, tzv. mrakodrapu, se mohou hlásit do konce března roku 2022.

Dům byl postaven v letech 1965 až 1968, ale k bydlení sloužil jen krátce. Kvůli svému špatnému technickému stavu je od roku 2013 neobyvatelný. Zprvu se uvažovalo o celkové demolici, ale vedení města dalo přednost rekonstrukci, při které by měl mít nový mrakodrap až 85 bytů o velikosti 1+kk až po velikost 4+kk. Část z nich pak získá samotné město Ostrava.

Součástí mrakodrapu bude také přístavba parkovacího domu až pro 170 aut. Vybraný investor by měl v červnu příštího roku podepsat smlouvu a ihned začít pracovat na projektové dokumentaci. Celá přestavba by pak měla začít v roce 2024 a investora vyjde na zhruba půl miliardy korun.

Rekonstrukce domu by měla probíhat podle návrhu studia AI-DESIGN pod velením světoznámé architekty Evy Jiřičné a architekta Petra Vágnera.