Proč si vybrat vinylové podlahy?

Proč si vybrat vinylové podlahy?

Vinylové podlahy jsou stále oblíbenější volbou do interiérů, a to nejen domů, ale i do kanceláří, škol, ordinací nebo hotelů. Tyto podlahy totiž vynikají svou odolností vůči opotřebení i poškrábání. Můžete je také bez obav každý den vytírat, aniž by hrozilo jejich nabobtnání. Ukážeme vám, proč byste si měli vybrat zrovna vinylové podlahy a jak se pokládají.

Vyberte si správný typ

Vinylové podlahy patří mezi nejuniverzálnější řešení pokládky v nejrůznějších interiérech. Pyšní se svou odolností vůči znečištění, opotřebení i vodě a vlhkosti. Můžete si navíc vybrat tloušťku desek dle toho, jak moc budou používané. Do rušných prostorů jako jsou hotely, ordinace nebo kavárny se tedy hodí podlahy, které mají nášlapnou plochu vyšší než 0,3 mm.

Přečtěte si také: CESTOVÁNÍ OBYTŇÁKEM JE OPĚT TRENDEM

Lepení nebo zapadání?

Další velkou výhodou je snadná instalace podlah. Vinylové podlahy lze položit pomocí takzvaného click systému, kdy do sebe jednotlivá prkna jednoduše zapadají. Položení podlahy vám tedy zabere mnohem méně času než u jiných druhů podlah. Druhým způsobem pokládky je lepení podlah. Tady už je nutné vyčkat, až vám lepená podlaha skutečně zaschne.

Umývejte ji klidně každý den

Omývání a péče o podlahu je také jednoduchá. Díky odolnosti vůči vodě a vlhkosti ji můžete vytírat každý den, aniž by se vám jakkoliv poškodila. Pro umytí vám stačí pouze kombinace vody s daným čisticím prostředkem na podlahy, který vás zbaví nečistot, ale také dodá podlaze lesk. Pokud se vám na podlaze náhodou objeví šmouhy z černých podrážek, stačí je vygumovat běžnou kancelářskou gumou.

Přečtěte si také: Alobal: Jaké má strany a jak ho správně používat?