Nevyhazujte kávový lógr do koše! Dá se ještě smysluplně využít.

Nevyhazujte kávový lógr do koše! Dá se ještě smysluplně využít.

Kávový lógr, který vám zbyde v kávovaru nebo v hrnečku po vypití turka, se dá ještě využít. Je proto škoda ho zbytečně vyhazovat do koše. Lógr ocení vaše rostlinky, pleť nebo vlasy. Na co všechno se dá použít a jak na to?

Účinné hnojivo

Kofein nenabudí jen vás, ale i rostlinky, které máte jak doma, tak na zahradě. Lógr obsahuje kromě kofeinu také draslík, hořčík a další prospěšné látky. Vysypte jej do květináče nebo na zeminu a lehce zapracujte. Uvidíte, že rostlinky budou silnější a půda snadněji absorbuje vodu. Káva se hodí zejména pro rostliny, které mají rády kyselejší půdu, takže například orchideje nebo monstery.

Přečtěte si také: VYMĚŇTE KORPORÁT ZA VLASTNÍ PODNIKÁNÍ.

Na zahradě slouží kafe jako ochrana proti slimákům, mšicím a mravencům, kteří jeho pach nemají rádi. Opět jednoduše zapracujte kávový lógr do zeminy a škůdci vám dají pokoj.

Kávový lógr namísto drátěnky

Kávový lógr využijete i v domácnosti. Například místo drátěnky, která vám může odřít nádobí. Lógr účinně, ale jemně odstraní přichycené nečistoty. Výborně se hodí také na mytí dřevěných prkének, na kterých jste krájeli maso. Zbaví je totiž nejen nečistoty, ale také pachu.

Přečtěte si také: NEJLEPŠÍ OPALOVACÍ KRÉMY TOHOTO LÉTA

Kofein pro vlasy

Pro lepší růst a pevnější vlasy je skvělým a jednoduchým trikem masáž s kávovým lógrem. Namočte si vlasy a poté do nich ke kořínkům přidejte lógr. Několik minut jemně masírujte a pak nechte působit. Následně vlasy umyjte šamponem.

Na rty

Jednoduchý scrub na rty vytvoříte pomocí sedliny z kávy a medu. Naneste na rty a třete. Odstraníte si ztvrdlou kůži a dodáte rtům hydrataci.