levandulový olej

Na co všechno využijete levandulový olej?

Levandule je oblíbenou květinou, která má široké využití. Nejen, že má specifickou vůni, kterou je vhodné použít pro odstranění nepříjemných pachů, ale látky obsažené v levanduli mají dokonce léčivé účinky a vůně může působit i antistresově. Na co všechno se dá využít levandulový olej?

Bez stresu

Cítíte se být pod tlakem, nestíháte a máte málo spánku? Levandulový olej vám může pomoci. Stačí si ho před spaním namazat například na spánky. Je dokázáno, že má olej zklidňující účinky, pomáhá rychleji usnout a také zbavit tělo stresu.

Přečtěte si také: Proč byste měli začít brát vitamin B?

Na jizvy

Zklidňující účinky levandule využijete také na jizvy. Stačí levandulový olej vmasírovat do kůže pravidelně každý den. Olej přispěje k lepšímu hojení, zacelení a navíc také bojuje s pigmenty, které často kvůli jizev na těle zůstávají.

Boj s problematickou pletí

Tento olej se může pyšnit také svými antibakteriálními, protizánětlivými a uklidňujícími účinky, proto je vhodným kandidátem pro boj s problematickou pletí. Pokud máte problém s akné, levandule uvolní póry a zároveň pomůže pleť správně hydratovat, antibakteriální účinky zamezí dalšímu šíření a množení zánětu. V případě ekzému platí stejné pravidlo, olej opět postižená místa hydratuje, vyživí a zklidní začervenalou pokožku.

Přečtěte si také: Přírodní antibiotika, která najdete u vás doma.

Přírodní repelent

Je známé, že vůně levandule odrazuje otravný hmyz. Stačí tedy pár kapek do aromalampy a máte účinný přírodní repelent. Olej poté můžete použít i v případě, že už vás hmyz bodnul či kousnul. Látka opět sníží podráždění a zarudnutí a přispěje k rychlejší regeneraci po štípnutí.