léčba akné

Léčba akné může potrápit kohokoliv

Akné vás může potrápit nejen v období puberty, ale i v dospělosti. Pleť navíc často reaguje na všechny faktory, ať už to je psychika, prach, pyly, nesprávné čištění nebo nezdravá strava. Jak se dá řešit akné?

Čištěte i zevnitř.

To, že akné vzniká kvůli nečisté pleti, není tak úplně pravda. Ano, obličej byste si měli čistit vždy ráno a večer, ale velká část kožních problémů souvisí i s tím, jak žijete. Pokud jíte nezdravé, sladké, mastné potraviny, odrazí se to velmi snadno na vaší pleti. Pokud se vám na obličeji dělají pupínky, zkuste na nějakou dobu vysadit mléčné výrobky, rafinovaný cukr nebo alkohol.

Psychická pohoda

Dalším faktorem je psychika, která má zkrátka dopad na vše. Pokud jste ve stresu, nervózní nebo vás něco zatěžuje, zkuste nějaké uvolňovací cviky. Zvolněte a pokuste se uklidnit hlavu. Existují také různé formy lehké meditace, při které si alespoň na chvilku odpočinete.

Přečtěte si také: Na co všechno využijete levandulový olej?

Řádná skincare proti akné

Slovo skincare hýbe světem a ten, kdo ji nemá, o hodně přichází. Špína a prach, který přes den nachytá váš obličej, ucpává póry a není tedy divu, že se poté zanítí. Stačí přitom pár jednoduchých kroků, jak pleť očistit. Zkuste používat některou čistící pěnu pro citlivou pleť, která vás zbaví make-upu a nečistot, poté naneste sérum (například se zinkem či retinoidy) a následně nezapomeňte na hydrataci v podobě krému! Takovou rutinu opakujte s mírnou obměnou ráno a večer.